Błękit laguny - wiosenny sen

powrót

Makijaż

Barwy w kulturach świata miały, mają i będą mieć ogromny wpływ na życie ludzi. Postanowiłem zagłębić się w ten temat i poznać bliżej ich znaczenie. W dzisiejszej propozycji makijażu sięgam więc po błękit – kolor transcendentny, „wymykający się zwykłemu ludzkiemu doświadczeniu, będący poza zasięgiem ludzkiego poznania”.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Błękit laguny - wiosenny sen

Błękit zazwyczaj przywodzi nam na myśl miłe skojarzenia: wymienię chociażby niebo, spokój, kontemplację. Niewątpliwie błękit jest kolorem ludzi twórczych, pełnych wyobraźni, tych, którzy żywią kult myśli i potrafią go wyrazić. Jednak ten kolor, jak każdy inny, ma swoją zagmatwaną historię. Dla chrześcijan od zawsze zarezerwowany był dla Matki Bożej. W czasach rycerskich oznaczał wierność, by następnie – jak na ironię – stać się symbolem ludzi oszukanych. Na Rugii dziewczyna przywdziana w niebieski fartuszek dawała znać, że jej serce jest zajęte, jeżeli natomiast zawiesiła niebieski fartuch przed domem, zapraszała chętnych do ożenku – fascynujące!

Dla mnie błękit zawsze był symbolem nieskończonej wolności, znakiem wiosny i kolorem oceanu. Był kolorem ludzi młodych, którzy potrafią wyrazić swoje uczucia. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że właśnie dzisiaj sięgnąłem po ten kolor. Wiosna już za rogiem, a wraz z nią przyjdzie słońce – rozproszy chmury i ukaże nam błękitny bezmiar nieba, który tak bardzo przypomina mi ogrom oceanów.

A makijaż sam w sobie jest wyrażaniem siebie poprzez umiejętne obcowanie z kolorem. Błękit bardzo często występuje w wariacjach na temat tropikalnych makijaży, często łączy się go z żółcieniem, różem, które kojarzą się nam właśnie z bezkresną wodą, z rajskimi ptakami i papugami. Jeszcze przyjdzie czas na takie stylizacje, bliżej lata. Dzisiaj zapomnimy o zimie, jednak do tematu makijażu podejdziemy subtelniej.

Błękit laguny krok po kroku

Cera

Świeża, rozświetlona, zdrowa. Odradzam stosowanie pudrów brązujących, gdyż zbytnio ją obciążą i postarzą, a nam zależy na efekcie lekkości. Po puder brązujący sięgnij bliżej lata. Proponuję skupić się na rozświetleniu w partiach: kości łuku brwiowego, ruchomej powieki górnej oraz powieki dolnej – dzięki temu wyostrzysz efekt z natury subtelnego błękitu.

Kości policzkowe

Zastosuj bardzo subtelne, niemal transparentne odcienie różu. Ja wybrałem róż rozświetlający, który świetnie komponuje się z błękitem oczu, a w dodatku odświeża i odmładza cerę.

Usta

Współgrają z całością. Odłóż na bok ciężkie pomadki w intensywnych kolorach, sięgnij po rozświetlający błyszczyk naturalny lub ten w odcieniach różu i brzoskwinki.

makijaż
Dominik Ćwiklik

Make-Up Star Cosmetics
www.musprofessional.com

Zdjęcia:
Tomasz Wilczkiewicz
www.wilczkiewicz.com

Modelka: Karolina Jeleń
www.musprofessional.com

więcej w Cabines nr 50

Dominik Ćwiklik
publikacje Cabines 50
do góry | powrót