Czego mężczyźni szukają u kosmetyczki?

powrót

Marketing

Współczesny mężczyzna systematycznie odwiedza gabinet kosmetyczny. To zdyscyplinowany klient zainteresowany nowościami. Ma inne wymagania niż kobieta. Przede wszystkim zadaje konkretne pytania dotyczące zabiegów, oczekuje fachowej porady i rozwiązania problemu. Interesuje się urządzeniami, ich parametrami i działaniem.
Biotechnologia
Czego mężczyźni szukają u kosmetyczki?

O ofercie gabinetów skierowanej pod jego adresem mężczyzna dowiaduje się z prasy. Można tam znaleźć reklamy i artykuły ze szczegółowymi danymi dotyczącymi przebiegu zabiegów. Do naszych gabinetów panowie trafiają także z rekomendacji swoich żon, które najczęściej są naszymi stałymi klientkami. Do pierwszego kontaktu z pielęgnacją profesjonalną dochodzi również podczas pobytu w spa. Mężczyźni mogą tam korzystać z sauny, jacuzzi, masaży, a także zabiegów skierowanych wyłącznie do nich. Obecnie najliczniejszą grupę klientów płci przeciwnej stanowią nastolatki i panowie dojrzali. Dbanie o wygląd stało się normą.

Młodzi chcą być atrakcyjni i czuć się komfortowo w obecności swoich koleżanek. Chętnie podejmują leczenie trądziku i stosują odpowiednie, zalecane w gabinecie preparaty do pielęgnacji domowej. W związku z tym, że ich skóra wydziela większe ilości sebum, częściej spotykamy u nich wypryski ropne. Czasami trądzik przybiera cięższą postać. Aktualnie mamy do dyspozycji linie zabiegowe i pielęgnacyjne dostosowane do ich potrzeb. Tak samo jak w przypadku kobiet stosujemy masaż i drenaż limfatyczny. Wykorzystujemy preparaty do sonoforezy, darsonwalizację i galwanizację. Peelingu kawitacyjnego możemy użyć przed manualnym oczyszczaniem i ponownie na zakończenie tego etapu pielęgnacji. Po zakończonym zabiegu należy użyć miejscowo korektora. Chociaż korektory byłyby pomocne w maskowaniu niedoskonałości i leczeniu tych miejsc, to panowie nie są przekonani co do systematycznego ich używania.

Mężczyźni coraz częściej mają świadomość, że dbałość o wygląd poprawia ich wizerunek jako poważnych menedżerów i szefów. Na skórę męską duży wpływ ma testosteron. Jest ona grubsza, a gruczoły łojowe wydzielają więcej sebum. Stanowi to doskonałą ochronę, zwłaszcza podczas golenia. Dzięki temu, a także dzięki większej zawartości kolagenu i elastyny skóra mężczyzn przez długi czas pozostaje jędrna i elastyczna. Zmarszczki pojawiają się później. Coraz częściej jednak trafiają do nas mężczyźni ze skórą skłonną do podrażnień i łojotokowego zapalenia, które charakteryzuje się zaczerwienieniem wokół mieszków włosowych i nasileniem łojotoku.

W gabinetach pojawiają się też panowie z trądzikiem różowatym, charakteryzującym się zaczerwieniem środkowych partii twarzy. Z czasem w tym miejscu pojawiają się krostki i grudki, którym towarzyszy pieczenie i świąd, a w zaawansowanym stadium dochodzi do przerostu guzowatego nosa. U mężczyzn choroba ta ma zwykle ostry przebieg, dlatego wszelkie wątpliwości należy w porę rozwiać u dermatologa.

Panowie w wieku 20–30 lat przychodzą do gabinetów głównie na regulację brwi, manicure, pedicure, masaże klasyczne i sportowe, a także depilację. Dopytują o pozostałą ofertę, w tym o zabiegi modelujące sylwetkę. Dużą wagę przywiązują do preparatów, które są przeznaczone do pielęgnacji domowej. Zaopatrują się w zestawy. Przy regulacji brwi musimy pamiętać, aby nie przesadzić ze zmniejszaniem ich szerokości. Byłoby to nienaturalne. Należy usunąć nadmiar owłosienia i nadać im odpowiednią linię, starając się, aby wyglądało to naturalnie.

Mężczyźni zwykle mają bardziej wysuszoną skórę rąk. Naskórek musi być dobrze rozmiękczony, aby łatwo dało się go usunąć. Masaż dłoni sięgający powyżej nadgarstka rozluźni mięśnie spięte długim stukaniem w klawiaturę. Skórę należy dobrze odżywić i nawilżyć. W okresie zimowym dobrze działa parafina. Niestety, panowie w młodym wieku nie dbają o swoją sylwetkę. Praca, której towarzyszy stres i mało ruchu, sprzyja odkładaniu się tłuszczu w okolicach brzucha i bioder. Przychodząc do gabinetu, spodziewają się zabiegu, który rozwiąże ich problem. Należy przedstawić im konkretny zabieg, w kilku słowach go omówić i ustalić terminy serii. Mężczyźni oczekują profesjonalnego podejścia do sprawy i jasno ustalonych reguł. Zawsze należy podawać datę następnej wizyty. Efekty masaży i elektrostymulacji w rozsądnych odstępach czasu powinny przekonać ich do korzystania z naszych zabiegów.

więcej w Cabines nr 50

Małgorzata Cieślewicz
publikacje Cabines 50
do góry | powrót