„Medycyna piękności” Piękno jest w każdym z nas

powrót

Literatura

„Medycyna piękności” to książka niezwykła. W sposób przystępny przybliża zagadnienia związane z problemami skóry, jej pielęgnacją, zabiegami kosmetycznymi i medycyny estetycznej. To cenna pozycja zarówno dla profesjonalistów, jak i ich pacjentów.
Kosmetolog - zabiegi
„Medycyna piękności” Piękno jest w każdym z nasMedycyna piękności

Autorka, dr Maria Noszczyk, jest cenionym autorytetem w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Dermatolog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, wykładowca, autorka i współautorka wielu specjalistycznych publikacji. Od 2002 roku prowadzi własną lecznicę dermatologii estetycznej i anty-aging.

Przyjrzyjmy się – w dużym skrócie – zawartości opisywanej książki. Część pierwsza traktuje o codziennej pielęgnacji skóry z uwzględnieniem różnych jej rodzajów oraz roli kosmetyków pielęgnacyjnych w tym procesie. Nie zabrakło informacji o wpływie czynników zewnętrznych na skórę – w tym przede wszystkim promieni UV.

Część druga dotyczy różnego rodzaju problemów skórnych – m.in. rumieńców, trądziku, pajączków, znamion, blizn oraz nowotworów. Przybliżone zostały domowe sposoby radzenia sobie z niektórymi z nich oraz rola dermatologa w procesie leczenia przypadków poważniejszych. Część trzecia poświęcona jest starzeniu się skóry i zabiegom anty- -aging. Omówione zostały wewnętrzne i zewnętrzne przyczyny starzenia się skóry. Autorka opisuje domowe i dermatologiczne sposoby walki z nimi (m.in. korekcja zmarszczek, likwidacja blizn, lifting chirurgiczny). W części czwartej znajdziemy informacje na temat harmonii rysów twarzy – tu opisana została plastyka nosa i korekcja odstających małżowin usznych.

Cześć piąta jest poświęcona szeroko pojętej harmonii ciała i związanym z tym problemom (rozstępom, cellulitowi, odkładaniu tkanki tłuszczowej) oraz sposobom radzenia sobie z nimi, domowych i gabinetowych. Sporo miejsca poświęcono zabiegom z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń. Nie zabrakło informacji na temat chirurgicznego sposobu korekcji piersi – ujędrniania, powiększana, pomniejszania i rekonstrukcji.

W części szóstej znajdziemy informacje na temat włosów – ich budowy, czynników powodujących wypadanie i sposobów radzenia sobie z tymi problemami – dermatologicznych i chirurgicznych.

Największą zaletą tej pozycji jest jej przystępność. Mimo że omawiane są zagadnienia specjalistyczne, to zarówno układ treści, jak i język powodują, że treść jest zrozumiała nawet dla laika. To pozycja cenna dla profesjonalistów – jako źródło wiedzy oraz inspiracja, jak w sposób prosty i klarowny przekazywać tę wiedzę pacjentom. Dla tych ostatnich to znakomite narzędzie ułatwiające podjęcie decyzji o ewentualnej terapii – skuteczności poszczególnych metod i ewentualnym ryzyku.

Książka została wydana przez wydawnictwo PZWL i jest do nabycia w internetowej księgarni wydawcy na stronie www.wydawnictwopzwl. pl w zakładce: Dziedziny okołomedyczne / kosmetyka i kosmetologia. Polecamy!

Redakcja Cabines
publikacje Cabines 74
do góry | powrót