Plasma ARC - na ratunek skórze

powrót

Temat z okładki

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się mniej więcej w wieku 25 lat. Większość czynników, które powodują powstawanie zmarszczek, ma podłoże genetyczne. Jednak istotne jest także między innymi zanieczyszczenie środowiska, dym papierosowy, stres oraz niewłaściwa pielęgnacja. Dziś, dzięki nowoczesnym zabiegom oraz odpowiedniej pielęgnacji można znacznie spowolnić ten proces.

Plasma ARC - na ratunek skórzeJuż w 1923 roku firma General Electric wprowadziła pojęcie „plazmy” do dziedziny fizyki. Na początku definicja była nieco inna. Dziś, po wielu latach, naukowcy zgodnie twierdzą, iż jest to przewodzący gaz, który zawiera tyle dodatnio i ujemnie naładowanych cząstek jonów i elektronów, że istotnie zmieniają one jego właściwości. Ciekawostką jest to, że na przykład błyskawice lub zorza polarna są właśnie efektem zjawiska, w którym występuje plazma.

Profesorowie z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie pracowali sześć lat nad urządzeniem stworzonym do tak zwanej chirurgii nieablacyjnej, czyli zabiegów bez użycia skalpela lub energii lasera. Jak zatem działa Plasma ARC i do czego służy?

więcej w Cabines nr 76

MaxMedik

54-058 Wrocław
Stabłowicka 1

tel: (71) 350-47-65 tel: 794-151-415

www.maxmedik.pl

prezentacje w Cabines 76
powrót