Bongo – co warto o nim wiedzieć?

powrót

Aktualności

Bongo wodne to urządzenie służące do przyjmowania dymu lub pary wprost do płuc.
Bongo – co warto o nim wiedzieć?

Bongo wodne to urządzenie służące do przyjmowania dymu lub pary wprost do płuc. Jeśli urządzenie wykorzystujesz do waporyzacji, para jest pozbawiona wszelkich toksyn, nie powoduje gryzienia w gardle i zachowuje niską temperaturę. Jego działanie jest niezwykle proste, a cena zwykle niska – dlatego bongo wodne to urządzenie wykorzystywane przez szerokie grono osób.

Bonga używa się do korzystania z różnego typu ziół – to najzdrowsza metoda. Dodatkowo możemy zwiększyć poziom filtracji, korzystając z węgla aktywnego. Wiele modeli bong posiada specjalnie przeznaczone dla niego miejsce.

Dowiedz się, jak dokładnie działa bongo, co dzięki niemu zyskasz oraz jak zbudowane są różne modele bonga wodnego.

Budowa bonga – z jakich elementów się składa?

Klasyczne bongo wodne składa się z: ustnika, komory, cybucha, sprzęgła oraz dzbana. Połączenie wszystkich elementów daje łatwe w obsłudze urządzenie, zapewniające w 100% czysty dym.

 •       Ustnik znajduje się na samym szczycie bonga wodnego. To z niego pobieramy wytworzony dym.
 •       Komora to miejsce przeznaczone do magazynowania dymu, zanim przedostanie się on do ustnika. Dym w komorze jest już oczyszczony przez wodę.
 •       Dzban służy do wlania wody niezbędnej do procesu filtracji. W dzbanie dym zostaje oczyszczony z toksyn.
 •       Cybuch - w jego górnej części umieszczamy wybrany produkt, który następnie przemienia się w dym. Ma kształt rurki, której końcowa część zanurzona jest w wodzie. Transportuje dym do wody, gdzie jest dokładnie filtrowany.
 •       Sprzęgło jest granicą, której nie należy przekraczać podczas wlewania wody. W momencie gromadzenia dymu w komorze koniecznie zakryj je palcem, gdy chcesz wdychać dym - odsłoń je.

 Z czego tworzy się bonga? Poznaj tworzywa wykonania

Bongo wodne tworzy się głównie z tworzyw syntetycznych oraz naturalnych. Najczęściej można spotkać się z bongo akrylowym oraz szklanym. Rzadziej wybierane są bonga bambusowe, metalowe i silikonowe, chociaż również znajdują one swoich zwolenników.

Wybierając bongo, weź pod uwagę kilka aspektów – np. czy zamierzasz korzystać z niego tylko w domu, czy może planujesz je przewozić i korzystać na wyjazdach. Jeśli ma być to urządzenie przenośne, zdecydowanie postaw na tworzywa takie jak akryl bądź silikon. To modele, które nie są podatne na uszkodzenia.

Bongo szklane to model najlepiej sprawdzający się jako sprzęt do korzystania w domowym zaciszu. W jego przypadku oczywiście łatwo o stłuczenia. Natomiast zdecydowaną zaletą jest wygląd – prezentuje się bardzo elegancko.

Jeśli zależy Ci na innych modelach o wyjątkowej prezencji, postaw na bonga wodne z bambusa lub metalu. Co warto zaznaczyć – metal może powodować nieznaczną zmianę posmaku dymu. Nie jest ona jednak bardzo mocno wyczuwalna.

Decydując się na bongo, wybieraj produkty oferowane przez sklepy specjalizujące się w ich sprzedaży. Sprawdź ofertę VapeFully.com – znajdziesz tam bonga wodne w wielu rozmiarach i wykonane z różnego rodzaju tworzyw.

Jak korzystać z bonga?

Dla wielu bongo wydaje się skomplikowanym urządzeniem. Jest jednak zupełnie odwrotnie i z łatwością skorzystają z niego nawet amatorzy. Jak działa bongo?

 1. Wlej wodę do bonga.Zrób to przez ustnik i pamiętaj, że jej ilość nie może sięgać wyżej niż sprzęgło. Powinna ona delikatnie zakrywać dolną część cybucha.
 2. Napełnij dyfuzor– to dodatkowy element znajdujący się w niektórych bongach, którego zadaniem jest zwiększona filtracja dymu. Jeśli chcesz dodatkowo schłodzić dym, do wody wrzuć kilka kostek lodu.
 3. Do cybucha włóż materiał, który chcesz wykorzystać z bonga. Pamiętaj – wcześniej dokładnie zmiel go przy pomocy grindera. Delikatnie go ubij, jednak postaraj się nie doprowadzić do zapchania nim bongo.
 4. Zatkaj sprzęgło palcem, przyłóż usta do ustnika, a następnie podpal materiał w cybuchu.Wciągaj powietrze od razu po przyłożeniu zapalniczki do ubitego materiału.
 5. Weź głęboki wdech,gdy tylko komora zapełni się dymem.
 6. Nie zapomnij o dokładnym wyczyszczeniu bongo! To niezbędny krok jeśli zależy Ci, by przyjmowany dym pozostał w pełni czysty w smaku.

 

Jak widać, bongo to proste urządzenie umożliwiające przyjmowanie przefiltrowanego dymu. Wybierz najlepszy dla siebie rodzaj bonga i czerp korzyści z jego użytkowania. 

 

Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
 • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
 • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
 • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
 • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!