Operacja zmniejszenia piersi - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zabiegiem

powrót

Aktualności

Mammoplastyka, czyli operacja zmniejszenia piersi to zabieg chirurgiczny, mający na celu zmniejszyć ból pleców i dolegliwości bólowe związane z nadmiernym obciążeniem.
Operacja zmniejszenia piersi - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zabiegiem

Mammoplastyka, czyli operacja zmniejszenia piersi to zabieg chirurgiczny, mający na celu zmniejszyć ból pleców i dolegliwości bólowe związane z nadmiernym obciążeniem, wyrównać symetrię piersi i przywrócić komfort psychiczny pacjentki. Zmniejszenie piersi polega na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry, przy znieczuleniu ogólnym pacjentki. Operacyjne zmniejszenie piersi ma, w przeciwieństwie do zabiegu powiększania piersi, przede wszystkim charakter zdrowotny. Dziś sprawdzimy, co trzeba wiedzieć przed zabiegiem i jakie mogą być do niego przeciwwskazania.

Kiedy wykonuje się operację zmniejszenia piersi?

Zacznijmy od tego, że redukcja piersi to zabieg, na który najczęściej decydują się kobiety ze względów zdrowotnych. Chirurgiczne zmniejszenie piersi ma za zadanie odciążyć kręgosłup, który u kobiet z dużym biustem przejmuje funkcję podtrzymywania piersi, ponieważ skóra i mięśnie sobie nie radzą. Rzadziej pomniejszenie piersi wykonuje się ze względów estetycznych, choć zdarza się to przy asymetrii piersi. W obu jednak przypadkach zmniejszenie biustu przywraca komfort psychiczny i pewność siebie.

Zabieg redukcji piersi - co trzeba o nim wiedzieć przed operacją?

Zanim zdecydujemy się na zabieg, są pewne sprawy, o których warto wiedzieć przy operacji zmniejszenia piersi. Najważniejsze z nich to :

 1. w trakcie zabiegu pacjentka pozostaje w znieczuleniu ogólnym,
 2. po zabiegu zmniejszenia piersi trzeba przestrzegać bardzo rygorystycznych zasad higieny,
 3. w okresie rekonwalescencji jest zabronione uprawianie sportu i aktywności fizycznej,
 4. przeprowadzenie zabiegu wymaga dokładnych badań i spełnienia kilku wymagań: piersi muszą być w pełni ukształtowane, a pacjentka musi być w pełni zdrowa. Ciąża, karmienie piersią, zmiany skórne na piersi czy wokół brodawki, przewlekłe choroby dyskwalifikują z zabiegu,
 5. przeprowadzenie zabiegu wymaga nacięcia skóry (zazwyczaj w kształcie odwróconej litery t) co zostawi blizny. Widoczność blizn może wywołać dyskomfort psychiczny.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo - wykonaj zabieg w zaufanym miejscu

Salonów i klinik medycyny estetycznej ciągle przybywa. Nie znaczy to jednak, że wszystkie z nich są warte zaufania czy polecenia. Decydując się na zabieg warto skorzystać z usług takiej kliniki, która cieszy się zaufaniem i dobrymi opiniami, ponieważ ma to wpływ na wiele rzeczy:

 • bezpieczeństwo - dobra klinika przeprowadzi wszystkie badania i testy przed operacją zmniejszania piersi (np. morfologię, usg piersi, rtg klatki piersiowej itp.) i odmówi wykonania zabiegu, jeśli ten będzie zagrażał pacjentce. Nawet kosztem własnej straty zysków,
 • powrót do zdrowia - dobra klinika to wybitni specjaliści. Chirurg plastyczny, dr n med, wykwalifikowane pielęgniarki. Kwalifikacje personelu medycznego rzutują na przebieg i zakres operacji piersi, wielkość szwów i opiekę pooperacyjną. A to z kolei ma wpływ na zmniejszenie czasu gojenia się i ryzyko powikłań,
 • komfort - zmniejszenie piersi to dla pacjentki trudna psychicznie operacja, stąd wykwalifikowany personel wpływa bezpośrednio na komfort całego zabiegu i samopoczucie kobiety.

Dla nas takim wyborem jest Velvet Clinic. Wykwalifikowany personel, doświadczeni lekarze i chirurgia plastyczna na najwyższym poziomie. Operacja zmniejszenia piersi przeprowadzona w takim miejscu do komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Redukcja piersi - podsumowanie najważniejszych aspektów

Jeśli obfity biust jest u Ciebie powodem bólu, zaburzeń postawy i dyskomfortu psychicznego to zmniejszenie piersi jest zabiegiem, który powinnaś wziąć pod uwagę. Jeśli szukasz zaufanej kliniki, koniecznie zapoznaj się z ofertą Velvet Clinic. Dzięki ich usługom, masz pewność, że zmniejszanie piersi przebiegnie profesjonalnie, a opieka medyczna i porady specjalistów sprawią, że szybko wrócisz do pełnej sprawności w codziennym funkcjonowaniu.

Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
 • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
 • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
 • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
 • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!