Polskie kosmetyki w drodze do Hongkongu

powrót

Aktualności

Polskie firmy z branży kosmetycznej mają okazję wzmocnić swoją pozycję na dynamicznie rozwijających się rynkach Azji i Pacyfiku. W dniach 14-16 listopada jedenastu polskich producentów kosmetyków, biorących udział w programie promocji polskiej branży kosmetycznej, zaprezentuje się w Hongkongu na targach Cosmoprof Asia.

Targi Cosmoprof Asia to prawie 70 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, na której prezentuje się ponad 1700 wystawców z kilkudziesięciu krajów. Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem – liczba odwiedzających w ciągu trzech dni sięga 50 tysięcy. Cosmoprof Asia to idealne miejsce do zaprezentowania swojej oferty azjatyckim odbiorcom.

Wśród tegorocznych wystawców nie mogło zabraknąć polskich producentów kosmetyków, biorących udział w programie promującym branżę realizowanym na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przez SPC House of Media. Na targach w Hongkongu prezentować się będzie 11 firm: Bell, Biogened, Chantal, Clarena, Delia Cosmetics, Eveline Cosmetics, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona, La Rive, Torf Corporation, Verona Products Professional oraz Ziaja. Stoiska polskich producentów zlokalizowane będą obok siebie i specjalne oznaczone. Obok nich stanie także stoisko informacyjne, gdzie odwiedzający będą mieli okazję otrzymać materiały dotyczące branży kosmetycznej w Polsce.

Wyjazd na targi Cosmoprof Asia jest już czwartym wydarzeniem tego rodzaju w ciągu ostatniego półrocza, realizowanym w ramach programu promocji Polska Cosmetics. Przedsiębiorcy z branży kosmetycznej uczestniczyli już w targach w Turcji (Beauty Eurasia), na Ukrainie (Intercharm Ukraine) i w Rosji (Intercharm). Udział polskich firm w imprezach targowych jest jednym z priorytetów trzyletniego programu promocji branży, którego celem jest wzmocnienie wizerunku polskich marek na rynkach zagranicznych oraz wspieranie międzynarodowej ekspansji polskich firm. Producenci kosmetyków, którym Ministerstwo Gospodarki przyznało – na podstawie złożonych wniosków – dofinansowanie ze środków unijnych, otrzymują zwrot kosztów udziału w targach na poziomie nawet 75%.

Więcej informacji

www.polishcosmetics.pl

 

Powiązane informacje:

http://www.cabines.pl/artykuly-cabines/?id_akt=26

Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
  • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
  • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
  • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
  • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!