Cosmoprof Asia – podsumowanie udziału polskich producentów kosmetyków w targach w Hongkongu

powrót

Aktualności

Polscy producenci kosmetyków, którzy uczestniczą w branżowym programie promocji przemysłu kosmetycznego, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przez firmę SPC House of Media, w dniach 14-16 listopada 2012 r. mieli okazję zaprezentować się na targach Cosmoprof Asia w Hongkongu.

Cosmoprof Asia to największe wydarzenie targowe w branży kosmetycznej w regionie Azji i Pacyfiku. Podczas tegorocznej edycji na targach zaprezentowało się niemal 2 tysiące wystawców, a liczba odwiedzających przekroczyła 55 tysięcy. Wystawcy z Polski mieli szansę dodatkowo zaznaczyć swoją obecność, stosując identyfikację wizualną podkreślającą ich przynależność do polskiego pawilonu narodowego.
Stoiska polskich producentów zostały zlokalizowane obok siebie i specjalne oznaczone. Obok nich działało stoisko informacyjne, gdzie odwiedzający mieli okazję otrzymać materiały dotyczące branży kosmetycznej w Polsce i porozmawiać o jej potencjale. W ramach branżowego programu promocji przemysłu kosmetycznego w targach udział wzięło 11 firm: Bell, Biogened, Chantal, Clarena, Delia Cosmetics, Eveline Cosmetics, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona, La Rive, Torf Corporation, Verona Products Professional oraz Ziaja.
Zdaniem polskich wystawców targi należy ocenić bardzo pozytywnie, zarówno jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, jak i liczbę odwiedzających. Katarzyna Śpiewak, International Sales Manager Deputy w Ziaja Ltd., poproszona o podsumowanie imprezy, powiedziała: Zainteresowanie produktami firmy ze strony profesjonalnych i indywidualnych odwiedzających było duże. Targi były dla firmy także okazją do spotkania z partnerami handlowymi z Chin, Korei Południowej, Japonii, Tajwanu i Iranu, a także nawiązania nowych kontaktów, nie tylko w państwach azjatyckich, ale również w Algierii, Azerbejdżanie, Turcji czy Wenezueli. Na pewno weźmiemy udział w przyszłorocznej edycji Cosmoprof Asia.
Kolejne targi, w których polscy producenci będą uczestniczyć pod wspólnym szyldem Polska Cosmetics, to najważniejsza tego rodzaju impreza na świecie – targi Cosmoprof w Bolonii, które odbędą się w dniach 8-11 marca 2013 r.

 

Więcej informacji
www.polishcosmetics.pl

Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
  • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
  • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
  • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
  • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!