Polskie kosmetyki widoczne na targach w Bolonii

powrót

Aktualności

Zakończyły się jedne z najważniejszych biznesowych targów kosmetycznych na świecie: Cosmoprof 2013 w Bolonii. W imprezie wzięło udział prawie 100 polskich firm – Polska była w gronie najliczniej reprezentowanych na targach państw.

W Polskim Pawilonie Narodowym odbyła się międzynarodowa konferencja prasowa poświęcona polskim producentom kosmetyków, podczas której wystąpili najwięksi polscy wystawcy: dr Irena Eris (Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris), Dorota Soszyńska (Oceanic SA), Andrzej Malinowski (Eveline Cosmetics), Wiktoria Brzozowska (Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris) oraz Andrzej Kozłowski (Verona Products Professional). Firmy przedstawiły swoje osiągnięcia i plany eksportowe, dodatkowo dr Irena Eris, jako ambasadorka Marki Polskiej Gospodarki, zaprezentowała założenia programu promocji polskiej branży kosmetycznej, realizowanego obecnie na zlecenie Ministerstwa Gospodarki. Tego dnia targi odwiedziła też przedstawicielka Ministerstwa Gospodarki – wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik. Celem wizyty był udział w konferencji, Wiceminister odwiedziła także stoiska polskich firm i uczestniczyła w briefingu prasowym z udziałem organizatorów targów.

Polscy wystawcy swoją obecność na targach oceniają bardzo pozytywnie i podkreślają, że ich oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Katarzyna Olędzka, Brand&PR Manager w firmie Verona Products Professional, powiedziała: Nasze stoisko i zaprezentowane na nim produkty jak zawsze przyciągały zwiedzających. Verona jest firmą nastawioną na eksport: w tej chwili sprzedajemy towary do ponad 60 krajów na całym świecie, a do naszych największych rynków zbytu należą Rosja, Ukraina i Grecja. Po targach w Bolonii liczymy na umocnienie pozycji na rynkach m.in. hiszpańskim i bułgarskim.

Nina Kwestarz, Export Manager w firmie Bandi Cosmetics, podsumowuje: Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnej wizyty na targach w Bolonii. Spędziliśmy tu intensywne 4 dni, spotykając się z międzynarodowymi dystrybutorami. Przeprowadziliśmy rozmowy między innymi z firmami z Portugalii, Rosji, USA, Grecji, Indii oraz Hong Kongu i liczymy na to, że duża część tych rozmów przełoży się na nowe kontrakty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także nasze zabiegi – przeprowadzaliśmy ich ponad 10 dziennie, ustawiały się do nas długie kolejki kosmetyczek szukających nowych i oryginalnych produktów. Takie zainteresowanie pokazuje, że polskie kosmetyki są na najwyższym poziomie i w niczym nie odstają od światowych liderów w branży.

Polscy producenci w lot łapią też światowe trendy. W „zielonej” hali targowej prezentowały się takie polskie firmy jak Ava Laboratorium, Biogened (Phenome), Farmona, Floslek, Mincer Pharma czy Torf Corporation. Jak podkreśla Larysa Dysput, właścicielka Ava Laboratorium: Konsumenci na całym świecie są coraz bardziej proekologiczni i chcą odchodzić od „chemii” na rzecz kosmetyków naturalnych. Ava, jako jedyna firma w Polsce, posiada linie kosmetyków w 100% organicznych, czego potwierdzeniem jest certyfikat przyznany nam przez międzynarodową organizację certyfikującą Ecocert. Taka certyfikacja, rozpoznawalna na całym świecie, bardzo ułatwia rozmowy z kontrahentami. Od 5 lat – odkąd posiadamy certyfikat – nasz eksport wzrósł czterokrotnie i w tej chwili stanowi ok. 15% obrotów firmy.

Paweł Pietruszka, dyrektor sprzedażyTorf Corporation, dodaje: Polacy mają swój wkład w rozwój tej gałęzi kosmetyki, mamy na koncie wiele ciekawych patentów. Dla przykładu, Torf Corporation zastrzegł specjalne urządzenia oraz unikalny sposób ekstrakcji borowiny z torfu, z której powstają produkty marki Tołpa. Technologia ta została opracowana przez wybitego botanika, profesora Stanisława Tołpę.

Nic dziwnego więc, że naturalne kosmetyki z Polski cieszyły się zainteresowaniem kupców. Beata Jastrzębska, Export Business Development Manager w firmie Floslek, twierdzi: Odnotowaliśmy spore zainteresowanie zarówno ze strony przedstawicieli dużych sieci handlowych (przede wszystkim z Rosji i państw azjatyckich), jak i mniejszych, indywidualnych dystrybutorów. Z kolei Dana Bartoszewicz, Export Manager w Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona, podkreśla: Zainteresowaniem cieszyły się nasze dwie linie, skierowane do różnych grup docelowych: kosmetyki profesjonalne oraz te przeznaczone do sprzedaży detalicznej, w ramach których stworzyliśmy już ponad 200 produktów do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów.

Targi Cosmoprof należą do imprez wystawienniczych, w których firmy mogą uczestniczyć w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Przemysłu Kosmetycznego zleconego przez Ministerstwo Gospodarki, a dofinansowanego ze środków unijnych, co jest jedną z przyczyn licznego udziału w nich polskich wystawców. Kolejnym wydarzeniem, w którym weźmie udział duża grupa polskich firm, będą targi Beauty World Middle East w Dubaju – odbędą się one w dniach 28-30 maja 2013 r.

 

Więcej informacji:

www.polishcosmetics.pl

Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
  • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
  • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
  • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
  • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!