Archiwum Cabines - od redakcji 17

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyLato rozpoczęło się na dobre. W gabinetach kosmetycznych pojawiają się uczennice szkół kosmetycznych szukające szansy na praktyczną naukę zawodu. W rubryce Ekspert radzi podpowiadamy, o czym należy pamiętać, przyjmując praktykantkę.

Kontynuując temat Dossier z poprzedniego numeru, poświęcony skórze kobiet w ciąży, skupiamy się tym razem na pielęgnacji biustu oraz walce z przebarwieniami ciążowymi, tzw. ostudą. Ładny, jędrny biust jest dla kobiecego samopoczucia tak samo istotny jak gładka skóra bez rozstępów i plam.

Zachęcamy też do lektury kolejnego artykułu o problemach dermatologicznych – w tym numerze dr Agnieszka Czernecka pisze o łojotokowym zapaleniu skóry.

Ciekawą problematykę porusza artykuł o prowokacyjnym nieco tytule "Spór między kosmetyczkami a lekarzami". Każdy, kto pracuje w tym zawodzie, doskonale wie, iż granica między uprawnieniami jednej i drugiej strony jest płynna. Czy istnieje pole do współpracy?

W dziale Makijaż rozpoczynamy cykl artykułów o stosowaniu i dobieraniu kolorów – temat ten z pewnością warto zgłębić, gdyż klientki salonów urody coraz częściej oczekują poza pielęgnacją również porad dotyczących sposobu malowania się i dobierania barw.

Z pewnością nie rozczaruje też lektura artykułów o gimnastyce twarzy, o ponadczasowości manicure’u francuskiego, o motywowaniu pracowników, wywiadu z charakteryzatorką filmową oraz innych tekstów zamieszczonych w tym numerze.

Zapraszamy do lektury!