Archiwum Cabines - od redakcji 18

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy Lato minęło, pozostały piękne wspomnienia z wakacji, uwiecznione na fotografiach. Nasza skóra też ma wspomnienia z wakacji, niestety, nie zawsze piękne, uwiecznione w postaci opalenizny, ale też przesuszenia, plam, zmarszczek, pękniętych naczynek i nasilonego łojotoku w przypadku cery tłustej.

O tym, jak i czym pielęgnować skórę po wakacjach, można przeczytać w artykule z działu Kosmetyka w praktyce.

Wszyscy wiemy, że słońce powoduje nasilenie produkcji wolnych rodników w organizmie, te zaś odpowiedzialne są za przedwczesne starzenie się skóry. Pielęgnacja kosmetykami nie wystarcza, konieczne jest dostarczanie antyoksydantów z pożywieniem. Polecamy lekturę artykułu Wolne rodniki, stres oksydacyjny a odżywianie, poświęconego temu właśnie zagadnieniu.

Tematem Dossier w tym numerze jest pielęgnacja cery tłustej. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest ona typowa tylko dla nastolatków, z cerą tłustą i związanymi z nią kłopotami boryka się wiele dorosłych osób.

W dziale Dermatologia publikujemy kolejny artykuł poświęcony schorzeniom skórnym, tym razem bielactwu.

Zapraszamy też na kolejną część porad na temat podnoszenia poziomu gabinetu, tym razem dotyczących zarządzania personelem. Mamy nadzieję, że pomogą one usprawnić Państwa pracę.

W dziale Masaż można przeczytać pierwszą część artykułu o japońskim masażu shiatsu.

Szczególnej uwadze polecamy artykuł Przeciwwskazania – wiedza tajemna. Niestety, ciągle jeszcze świadomość, że niektóre zabiegi mogą być niebezpieczne dla osób cierpiących na pewne schorzenia, jest zbyt mała. 

Zapraszamy do lektury!