Archiwum Cabines - od redakcji 24

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy Nadeszła jesień. W powietrzu unoszą się nitki babiego lata i zapach liści. Właśnie, zapach... Zapachowi, a ściślej - aromaterapii, poświęcamy rubrykę DOSSIER w tym numerze. Zapach kosmetyków i zapach w trakcie zabiegu to niezwykle ważny element, wpływający na samopoczucie klienta i jego stosunek do używanego produktu. Jakie zastosowanie znajdują olejki zapachowe w kosmetyce? O tym w artykule.

Zachęcamy do lektury tekstu o przepisach sanepidu odnośnie do utrzymywania czystości w gabinecie kosmetycznym. To lektura obowiązkowa dla każdej kosmetyczki oraz osób myślących o tym zawodzie.

W dziale MASAŻ piszemy o masażu tajskim. Technika ta jest prawdziwym połączeniem sztuki dotyku i duchowości.

Ciekawą lekturą będzie z pewnością artykuł poświęcony analizie kolorystycznej. Sztuka dobierania kolorów makijażu, włosów i ubioru powinna być znana każdemu, kto zawodowo zajmuje się pielęgnacją urody i wizerunku.

Z myślą o uczennicach szkół kosmetycznych kontynuujemy cykl tekstów poświęconych technologiom kosmetycznym - tym razem przybliżamy zabieg jonoforezy.

W artykule o bodywrappingu, czyli zabiegu owijania ciała, opisujemy działanie tej metody, szczególnie cenionej przez osoby marzące o pozbyciu się cellulitu.

W dziale SPA & WELLNESS przedstawiamy japoński i koreański rytuał kąpielowy. Kąpiel to nie tylko dobrze wszystkim znane "moczenie się" w wodzie, może być prawdziwą ceremonią, uatrakcyjnieniem oferty salonu spa.

Zapraszamy do lektury!
Leszek Kryniewski
Wydawca Cabines Polska