Archiwum Cabines - od redakcji 26

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer w roku 2008 z nadzieją, że będzie źródłem wielu pożytecznych informacji.

Zima trzyma nas jeszcze w swoich okowach, ale w rubryce Dossier poruszamy już temat o wiosennym charakterze, bliski niemal każdej kobiecie, a mianowicie temat cellulitu. Robimy to jednak od nieco innej niż zwykle strony, przedstawiając hormonalne uwarunkowania tego defektu, uważanego jeszcze do niedawna za czysto estetyczny. Wiosennym tematem jest też odchudzanie, o którym rozmawialiśmy z dr Ewą Matyską-Piekarską z Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych w Warszawie. Problem otyłości w naszym społeczeństwie narasta, a wiele kobiet, niestety, do walki z nim zabiera się w sposób nieprzemyślany. Efekt zaś jest taki, że w pewnym momencie pomoc specjalisty staje się nieodzowna.

Poza tym w numerze ciekawy artykuł o spa. Różni klienci ośrodków spa wymagają dostosowania oferty do ich potrzeb, stąd postępująca specjalizacja tych miejsc. Powstają centra przeznaczone dla kobiet w ciąży, rodzin z dziećmi, mężczyzn, pań w wieku okołomenopauzalnym itd.

Zachęcamy do lektury kolejnego tekstu z cyklu o pielęgnacji skóry w różnym wieku. Tym razem przybliżamy wymogi skóry po 40. roku życia.

W rubryce Technika przeczytać można o działaniu kosmetycznym fal radiowych, wykorzystywanych w wielu zabiegach poprawiających wygląd skóry i sylwetki.

Entuzjastki wizażystyki na pewno zainteresuje tekst o Smoky Eyes, niezwykle efektownym makijażu oczu.

Zapraszamy do lektury!
Leszek Kryniewski
Wydawca Cabines Polska