Archiwum Cabines - od redakcji 27

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyPierwsze odważniejsze podmuchy wiosny każdego napełniają entuzjazmem i chęcią działania. Mamy nadzieję, że nowy numer CABINES również zachęci do poszukiwań oraz zmian i dostarczy interesujących wiadomości.

Tematem DOSSIER w tym numerze jest cera wrażliwa. Uwrażliwienie skóry miewa różne przyczyny, ale w każdym przypadku niezbędna jest szczególnie troskliwa pielęgnacja i dobór odpowiednich, bezpiecznych produktów kosmetycznych.

Zachęcamy do lektury artykułu o kosmetycznym wegetarianizmie, czyli o roślinnych zamiennikach substancji aktywnych pochodzenia odzwierzęcego. Pokrewnym tematem są fitohormony, o których piszemy w osobnym artykule.

W tym numerze kończymy cykl tekstów o pielęgnacji skóry w różnych grupach wiekowych. Tym razem można przeczytać o klientkach po 50. roku życia.

Wykonywanie zabiegów kosmetycznych obejmuje też dbałość o komfort klientów. Dotyczy to szczególnie tych kuracji, które wiążą się z bólem. Co prawda mówi się, że kobiety dla urody gotowe są zrobić niemal wszystko, ale warto zadbać, by ból podczas zabiegów zminimalizować. O tym właśnie można przeczytać w artykule bolesna droga do piękna.

Wszystkie osoby zainteresowane wizażystyką na pewno chętnie przeczytają obszerny artykuł o profesjonalnych pędzlach do makijażu.

Zapraszamy do lektury!
Leszek Kryniewski
Wydawca Cabines Polska