Archiwum Cabines - od redakcji 28

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyMocne letnie słońce i sezon urlopowy wszystkich wprawiają w dobry nastrój. Odpoczywa ciało i umysł, odpoczywa też skóra. Nie będzie jednak wdzięczna, jeśli przesadzimy z ilością słońca. Pod wpływem promieni UV nasilają się bowiem problemy takie jak łojotok, zmora osób o cerze tłustej i mieszanej.

Spora część kobiet odwiedzających gabinety kosmetyczne deklaruje, że ich cera jest właśnie mieszana – częściowo przesuszona, w strefie brody, czoła i nosa – tłusta. Pielęgnacja takiej skóry nastręcza trudności ze względu na konieczność innego traktowania poszczególnych obszarów. Kosmetykom i zabiegom dla cery mieszanej poświęcamy nasze Dossier.

Nadmiar słońca, morska woda i suche powietrze zagrażają także poziomowi nawilżenia skóry, dlatego dobry krem nawilżający to obowiązkowy element wyposażenia urlopowiczów. Jak działają takie kremy i jakie substancje mogą zaspokoić pragnienie skóry? O tym w artykule.

Potrzeby skóry zaspokoimy nie tylko poprzez odpowiednie kosmetyki. Duże znaczenie ma właściwie skomponowana dieta, ponieważ wszelkie niedobory różnych niezbędnych dla zdrowia substancji odbijają się niekorzystnie na wyglądzie skóry. Więcej na ten temat – w dziale Dietetyka.

Zachęcamy do lektury drugiej części ciekawego artykułu poświęconego roślinnym zamiennikom substancji pochodzenia zwierzęcego w kosmetyce, tekstu poświęconego kosmetycznym właściwościom mleka oraz innych artykułów zawartych w niniejszym numerze.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja Cabines Polska