Archiwum Cabines - od redakcji 30

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy Znowu nadeszła jesień i dla wielu osób kusząca wydaje się perspektywa zapadnięcia w zimowy sen, ale w świecie kosmetyki ciągle dzieje się coś nowego.

Nasze czasopismo obchodzi jubileusz. Z okazji 30. wydania Cabines Polska ogłaszamy konkurs dla kosmetyczek - więcej na jego temat na stronie 6A.

A poza tym, jak zwykle, wiele informacji i artykułów.

W Dossier prezentujemy cykle, jakim podlega skóra - organ, którego funkcje ściśle powiązane są z rytmem dobowym, ale i rocznym. O każdej porze roku potrzebuje nieco innej pielęgnacji.

W rubryce Kosmetyka w praktyce zamieściliśmy artykuł poświęcony naprawianiu szkód po lecie - przebarwień posłonecznych, odwodnienia skóry, przedwczesnych zmarszczek.

Ciekawą lekturę zapewni tekst opisujący nową gałąź dermatologii, zajmującą się powiązaniami między psychiką a stanem skóry. Istnieje cała grupa schorzeń, których zewnętrzne objawy poważnie rzutują na samopoczucie, z drugiej strony również stan psychiki wpływa na wygląd skóry.

Babymoon , o którym można przeczytać w rubryce Spa & wellness, to nowy amerykański trend w branży spa. Wiele ośrodków za oceanem, a coraz więcej i w innych krajach, oferuje zabiegi i atrakcje specjalnie dla przyszłych mam, które chcą umilić sobie czas oczekiwania na rozwiązanie, złagodzić dolegliwości ciążowe oraz zadbać o urodę.

W rubryce Wiedza dwa ciekawe artykuły - jeden poświęcony kosmetycznym właściwościom ziół, drugi to prawdziwa uczta - spaghetti z lampką wina, czyli co cennego kryje się w tradycyjnych składnikach tego sztandarowego włoskiego dania.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja Cabines Polska