Archiwum Cabines - od redakcji 38

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy Światowy kryzys ekonomiczny nie przeszkadza w rozwoju kosmetyki, w której stale dzieje się coś nowego. Będzie się można o tym przekonać podczas najbliższych targów kosmetycznych, na których firmy związane z branżą kosmetyczną, spa i wellness zaprezentują wiosenną ofertę nowych preparatów, zabiegów i urządzeń.

Redakcja Cabines Polska zaprasza szczególnie na współorganizowany przez siebie kongres naukowo-dydaktyczny poświęcony dermatologii w kosmetyce i kosmetologii. Inspiracją do tego pomysłu, poza zachętami naszych Czytelniczek, stał się fakt, że kosmetyka coraz częściej idzie w stronę interdyscyplinarności, nawiązując współpracę z dziedzinami takimi jak dietetyka, medycyna, fizjoterapia. Twierdzenie, że kosmetyka zajmuje się upiększaniem skóry, a dermatologia - jej leczeniem, jest dużym uproszczeniem. Uroda skóry jest silnie związana z jej zdrowiem, a pewien zakres wiedzy na temat chorób dermatologicznych, ich objawów i pielęgnacji osób dotkniętych nimi jest kosmetyczce niezbędny, jeśli chce ona skutecznie pomagać swoim klientom.

Zapraszamy więc w dniach 6-7 marca do pięknego pałacu w Kamieniu Śląskim na cykl wykładów poświęconych różnym dolegliwościom skórnym, których znajomość znacząco wzbogaci kompetencje każdej kosmetyczki.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja Cabines Polska