Archiwum Cabines - od redakcji 66

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyLato skończyło się definitywnie, zaczęła się nieco chłodniejsza i ciemniejsza pora roku.
Jednak jeśli chodzi o branżę kosmetyczną, jesień jest zdecydowanie bardziej aktywnym
i gorętszym niż lato okresem. To czas zwiększonego ruchu w salonach – klienci często
chcą zregenerować skórę naznaczoną przez słońce i wiatr. To również pora roku, kiedy
odbywają się imprezy branżowe. Tej jesieni, oprócz kolejnych edycji tych dobrze już
znanych, na targowej mapie Polski zadebiutuje zupełnie nowe ogólnopolskie wydarzenie.
Szczegóły w postaci prezentacji i wywiadu z organizatorami – oczywiście u nas w numerze.

Co poza tym? Głównym tematem wydania są wolne rodniki i walczące z nimi antyoksydanty. To jedno z podstawowych zagadnień w szeroko pojętej kosmetyce i kosmetologii. Temat antyoksydantów pojawia się również w materiale o skarbach jesieni – tam dokładnie opisujemy dobroczynne właściwości kosmetyczne i dietetyczne roślin charakterystycznych dla tej pory roku w naszym klimacie.

Od jakiegoś czasu nasza branża żyje sporem, jaki wywiązał się pomiędzy środowiskiem związanym z medycyną estetyczną a branżą kosmetyczną. Czego dotyczy ten konflikt, jakie jest jego źródło i czy są perspektywy na jego rozwiązanie? W tym wydaniu rozpoczynamy szerszą dyskusję na ten drażliwy temat.

W części marketingowej tym razem dominuje tematyka spa & wellness – doradzamy właścicielom, jak i managerom hoteli, w jaki sposób mogą wykorzystać zabiegi – przede wszystkim masaże – do zwiększenia obrotów oraz rozpropagowania dodatkowych usług świadczonych w obiekcie. Takimi działaniami można stosunkowo łatwo podnieść rangę hotelu i umacniać swoją własną markę.

Oprócz innych artykułów redakcyjnych, tradycyjnie na łamach czasopisma znajdą Państwo przegląd nowości i wydarzeń branżowych, prezentacje urządzeń, zabiegów i kosmetyków. Zapraszamy serdecznie do lektury – i do zobaczenia na jesiennych imprezach branżowych! 

Redakcja Cabines Polska