Archiwum Cabines - od redakcji 67

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyJesień – sezon targowy – powoli dobiega końca. Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie pozdrowić wszystkich, z którymi mieliśmy okazję spotkać się na imprezach targowych w całej Polsce. Kolejna okazja już na wiosnę! Tymczasem jednak nadchodzi zima. To czas, kiedy nasza skóra – i nie tylko – potrzebuje szczególnej pielęgnacji. O tym, jakie mamy możliwości w tej kwestii, zarówno gabinetowe jak i domowe, w głównym artykule numeru – Pielęgnacja zimą.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważna jest higiena w salonie kosmetycznym, warto jednak przekazywać wiedzę na ten temat. Dlatego w tym numerze ruszamy z cyklem artykułów dotyczących właśnie higieny. Pierwsza część poświęcona jest możliwym zagrożeniom biologicznym w salonie, a także podstawom prawnym regulującym kwestię utrzymania właściwego poziomu higieny.

W kolejnych artykułach bieżącego wydania przyglądamy się m.in. badaniom, jakie przechodzą preparaty kosmetyczne przed dopuszczeniem ich do obrotu, a także wykorzystaniu nowych składników w kosmetologii. W dziale poświęconym spa powracamy do tematu korzystania z sauny – tym razem o tym, jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z tej formy kąpieli. Kontynuujemy tematykę procedur i metod lipolizy, a także przyglądamy się mechanizmom przenikania kosmetyków przez skórę. Oprócz tego jak zwykle porcja wiedzy marketingowej oraz przegląd nowości i wydarzeń ze świata kosmetyki profesjonalnej.

Na zakończenie pragnę w imieniu całej redakcji życzyć Państwu zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej. Do zobaczenia w Nowym Roku!

Redakcja Cabines Polska