Archiwum Cabines - od redakcji 70

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyPowoli dobiega końca najgorętszy dla naszej branży okres w roku. Za nami najważniejsze imprezy branżowe – serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy odwiedzili nasze stoiska i spotkali się z nami. Wielkimi krokami nadchodzi lato, czas urlopów i wypoczynku.

Lato to słońce, a to z kolei temat, który co roku budzi pewną porcję emocji związanych z oddziaływaniem promieni ultrafioletowych na skórę. Jednak ludzie ze słońca korzystają i korzystać będą zawsze. Warto zatem robić wszystko, by robili to jak najbardziej świadomie, znając korzyści i zagrożenia oraz sposoby unikania tych ostatnich i radzenia sobie z ewentualnymi skutkami. O tym między innymi w artykule „Medyczne nie czy tak dla słońca”.

Nie można oczywiście zapominać o głównym estetycznym efekcie działania ultrafioletu – czyli opaleniźnie. Moda na nią, zwłaszcza latem, nie mija i nawet osoby, które z różnych przyczyn promieni słonecznych unikają, chcą mieć choćby lekko przyciemnioną skórę. Przemysł kosmetyczny wychodzi im naprzeciw – wszelkiego rodzaju preparaty samoopalające i brązujące to całkiem spory segment rynku. Im właśnie poświęcony jest główny temat tego wydania.

Co poza tym? W numerze sporo miejsca poświęcamy pielęgnacji skóry dojrzałej. Poruszamy temat sprzedaży kosmetyków przez internet – w kontekście obowiązków sprzedawcy i praw konsumenta. Piszemy o bezpieczeństwie pracy masażysty i urządzaniu gabinetu. W kąciku psychologicznym słów kilka o postrzeganiu siebie i organizacji czasu pracy. Nie zabrakło tematu marketingowego – tym razem o nawiązywaniu więzi z klientami salonu. Oprócz tego tradycyjnie – prezentacje najnowszych kosmetyków i urządzeń, branżowe nowości oraz wydarzenia.

Życzymy Państwu ciepłego lata, udanych urlopów oraz oczywiście przyjemnej i owocnej lektury!

Redakcja Cabines Polska