Archiwum Cabines - od redakcji 71

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyW pierwszych słowach nie sposób nie nawiązać do pogody. Lato mamy dotychczas niesamowicie kapryśne – mordercze upały przeplatają się z gwałtownymi burzami, skacze ciśnienie… Bywa ciężko, ale na pewno nie jest nudno! Nudy staraliśmy się uniknąć również w wydaniu, które właśnie trzymają Państwo w rękach.

Miniaturyzacja to zjawisko, które towarzyszy nam w różnych dziedzinach życia. Nie omija również kosmetologii. Naukowcy wciąż pracują nad tym, by składniki aktywne kosmetyków w jak najskuteczniejszy sposób docierały do miejsc, w których mają działać. Kosmetologia w coraz większym stopniu korzysta z rozwiązań proponowanych przez nanotechnologię, dzięki czemu powstają prawdziwe kosmetyki XXI wieku. O zaletach tego zjawiska – ale i o związanych z tym zagrożeniach – w temacie przewodnim numeru.

Kolejnym tematem uciekamy nieco od gorącego lata w łagodniejszy klimat. Późne lato i jesień to czas, kiedy miliony Polaków ruszają w las w poszukiwaniu tradycyjnych przysmaków – grzybów. Okazuje się jednak, że to również niezwykle cenny surowiec farmaceutyczny i kosmetyczny. Na tyle cenny, że wyczerpanie tematu w jednym artykule okazuje się niemożliwe. Kolejne części artykułu „Niezwykła moc grzybów” – w kolejnych wydaniach Cabines!

W numerze kontynuujemy również zagadnienia związane z pielęgnacją skóry dojrzałej. W dziale „Prawo” przeglądamy przepisy regulujące obrót kosmetykami w naszym kraju. Przypominamy, jak ważne jest nawilżanie skóry, i przedstawiamy jego mechanizmy. Piszemy o wyjątkowych zaletach masażu szwedzkiego, a także o najlepszych prozdrowotnych surowcach dietetycznych – tzw. superfoods. Poza tym tradycyjnie – relacje z imprez branżowych i zaproszenia na kolejne wydarzenia, przegląd nowości oraz prezentacje zabiegów, urządzeń i najnowszych produktów kosmetycznych. Życzymy miłej i owocnej lektury!

Redakcja Cabines Polska