Archiwum Cabines - od redakcji 74

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Noworoczne szaleństwa już za nami. Karnawał dobiega końca, zbliżają się natomiast walentynki. To „importowane” święto na dobre wrosło już w nasz kalendarz i mimo że część osób sceptycznie się do niego odnosi, przez większość jest raczej lubiane. Z tym dniem w pewnym stopniu związany jest główny temat tego numeru: „Hormony, feromony i zmysłowe kosmetyki”. Stan zakochania i fascynacji drugą osobą to w ogromnej mierze banalna fizjologia, gra molekuł chemicznych. Nic dziwnego, że jest to obiekt badań naukowców, z ich wyników garściami czerpie również przemysł kosmetyczny. Może to mało romantyczne, ale z pewnością ciekawe – zapraszamy do lektury!

Nie zapominamy o medycynie estetycznej. Tym razem piszemy o najnowszym nieoperacyjnym liftingu – korekcie ultradźwiękowej HIFU. Ta gałąź medycyny w wielu przypadkach ma bardzo wiele wspólnego z kosmetyką profesjonalną. To, jak bardzo te światy się przenikają, jest widoczne choćby w najnowszej książce dr Marii Noszczyk – „Medycyna piękności”. W numerze znajdą Państwo krótki opis tej pozycji, której notabene Cabines patronuje i którą serdecznie polecamy.

Mamy nadzieję, że zainteresują Państwa również pozostałe artykuły. Przyglądamy się roślinom, które są najbogatszymi źródłami witamin i minerałów dla przemysłu kosmetycznego. Sprawdzamy, jakie trendy zdominują branżę w nadchodzącym roku. Doradzamy, jak w sposób bezpieczny i profesjonalny obsłużyć w spa klientkę wyjątkową – kobietę w ciąży. Piszemy o naturalnych kosmetykach do pielęgnacji twarzy i zastanawiamy się, czy są równie dobre jak tradycyjne.

Jak zwykle znajdą Państwo u nas obszerny przegląd branżowych nowości i wydarzeń, zaproszenia na wiosenne targi i kongresy kosmetyczne. Na części z nich będziemy obecni – zapraszamy serdecznie na nasze stoiska, będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem, wymienić doświadczenia i poznać oczekiwania wobec naszego czasopisma. Do zobaczenia!

Zapraszamy do lektury.
Redakcja Cabines Polska