Archiwum Cabines - od redakcji 75

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Nadeszła wiosna – czas symbolicznego „otwarcia sezonu” w branży kosmetycznej. Pierwsze wiosenne imprezy targowe już za nami, kolejne dopiero się odbędą. Niewątpliwie czeka nas gorący czas. Mamy nadzieję, że lektura nowego numeru Cabines będzie dla Państwa zarówno chwilą wytchnienia, jak i źródłem wiedzy i inspiracji.

Jedną z najbardziej widocznych oznak nadchodzącej wiosny jest budząca się do życia przyroda – w tym wszelkiego rodzaju kwiaty i inne rośliny ozdobne. Obok niezaprzeczalnych walorów estetycznych mają one wiele zastosowań w lecznictwie i kosmetologii. Więcej na ten temat – w naszym wiosennym dossier.

W dziale poświęconym medycynie estetycznej przybliżamy kolejną nowoczesną technologię znajdującą zastosowanie również w dermatologii i kosmetologii. Na czym polega elektrofulguracja – o tym w artykule pani dr Katarzyny Rembelskiej.

Co jest najważniejsze w pracy kosmetyczki? Pasja, wiedza, ciągłe samodoskonalenie - to tylko niektóre z elementów pozwalających wykonywać usługi na najwyższym poziomie. Między innymi o tym rozmawiamy z panią Bożeną Jadach-Biłos, właścicielką profesjonalnego studia kosmetycznego. To kolejny z wywiadów pokazujących pracę w tej branży niejako „od kuchni” – i z pewnością nie ostatni na naszych łamach.

W numerze piszemy również m.in. o roli lipidów w kosmetologii, przypominamy o konieczności nawilżania skóry, zastanawiamy się, czy zawsze warto za wszelką cenę walczyć z oznakami starzenia organizmu. Doradzamy, jak sobie radzić w sytuacjach konfliktowych w salonie. Przyglądamy się aspektom prawnym dotyczącym wynajmu lokali usługowych. Oczywiście tradycyjnie nie brakuje przeglądu nowości kosmetycznych i wydarzeń branżowych, a także prezentacji urządzeń, zabiegów i kosmetyków.

Zapraszamy do lektury.
Redakcja Cabines Polska