Archiwum Cabines - od redakcji 77

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Lato to czas, kiedy – mimo wielu ostrzeżeń – chętnie wystawiamy się na działanie słońca. Promienie ultrafioletowe mają swoją jasną stronę – chodzi oczywiście o syntezę witaminy D. Jednak wywołują również efekty niepożądane, do których należą między innymi różnego rodzaju przebarwienia. Walka z nimi to jedno z zadań, jakie stają przed kosmetyczkami w okresie powakacyjnym. I temu właśnie poświęcony jest artykuł przewodni tego numeru – „Niechciane pocałunki słońca”.

W tym numerze inaugurujemy cykl artykułów poświęconych podologii. To dziedzina, która w naszym kraju wciąż jest nieco „egzotyczna” – zarówno jeśli chodzi o świadomość społeczną, jak i regulacje prawne jej dotyczące. Sporej porcji podstawowej wiedzy dostarcza wywiad z panią Martyną Dżumaga, praktykującym podologiem i wykładowcą z tej dziedziny.

Co poza tym? Jak zwykle staramy się śledzić nowości ze świata medycyny estetycznej – tym razem piszemy o termolezji, technologii, która została „przejęta” z neurologii i uważana jest za alternatywę dla toksyny botulinowej. Kontynuujemy temat zapobiegania najczęstszym dolegliwościom w pracy kosmetyczki. Przedstawiamy kolejne receptury naturalnej pielęgnacji – tym razem ciała i włosów. Doradzamy, w jaki sposób „wprowadzić” do firmy nowego pracownika. Mamy również coś dla spragnionych wiedzy o kosmetycznej egzotyce – relację z targów Beauty Tokyo.

Przed nami jeszcze sporo słonecznych i ciepłych tygodni. Warto wykorzystać je na „naładowanie akumulatorów” przed kolejnym jesiennym sezonem. Mamy nadzieję, że lektura Cabines będzie miłym i pożytecznym urozmaiceniem wakacyjnych dni.

Zapraszamy do lektury.
Redakcja Cabines Polska