Archiwum Cabines - od redakcji 80

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Nanotechnologia towarzyszy nam właściwie na każdym kroku – trudno wyobrazić sobie dziedzinę która nie wykorzystywałaby możliwości tworzenia struktur na poziomie atomów i cząsteczek – korzystają z niej m.in. medycyna i przeróżne gałęzie przemysłu. Przemysł kosmetyczny nie jest tu wyjątkiem. Nanocząsteczki spotkamy w bardzo wielu preparatach. Jakie są zalety ich stosowania i czy niesie to ze sobą jakiekolwiek zagrożenia? O tym w naszym dossier – „Nanotechnologia idealnym rozwiązaniem w kosmetologii”.

Jednym z bardziej popularnych obecnie trendów jest wykorzystywanie wyjątkowych właściwości osocza bogatopłytkowego w szeroko pojętej pielęgnacji. Jest ono używane przede wszystkim w walce z oznakami starzenia – zmarszczkami, wiotkością skóry, wypadaniem włosów itp. Czy terapia osoczem jest rzeczywiście skuteczna, jak wygląda bezpieczeństwo jej stosowania i aspekty prawne procedury? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w artykule pt. „Czy osocze bogatopłytkowe odmładza?”

W bieżącym numerze poruszamy wiele innych tematów. Przyglądamy się kosmetycznym trendom na rok 2017. Piszemy o przyczynach wypadania włosów i ich pielęgnacji. W artykule poświęconym podologii przybliżamy problematykę wrastających paznokci. Oprócz bogatej treści merytorycznej tradycyjnie znajdą tu państwo przegląd nowości kosmetycznych, opisy urządzęń i zabiegów a także zapowiedzi wydarzeń targowych jakie czekają nas w nadchodzącym sezonie wiosennym. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury!

Redakcja Cabines Polska