Archiwum Cabines - od redakcji 81

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Jednym z tematów, które zdominowały media w ostatnich miesiącach, było zanieczyszczenie powietrza i jego wpływ na nasze zdrowie. Informacje o smogu pojawiały się regularnie i – abstrahując od tego, ile w tym medialnej paniki a ile faktów – trzeba przyznać, że problem jest ważny. Nie chodzi tylko o smog, ale cały szereg zanieczyszczeń, na jakie jesteśmy narażeni, często niestety na własne życzenie. Ten problem stał się inspiracją i wyzwaniem dla branży kosmetycznej, a efektem jest szeroko rozumiany trend antipollution, od kilku lat obecny w kosmetologii profesjonalnej i domowej. Pomijając aspekt marketingowy, kosmetyki i zabiegi walczące z efektami wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń rzeczywiście działają i pozwalają wielu ludziom cieszyć się piękną, odmłodzoną skórą i lepszą formą. Więcej na ten temat – w naszym dossier.

W numerze bardzo mocno zaznaczają się dwa inne zagadnienia. W artykule „Wiosenna apteka i drogeria natury” przyglądamy się dobrodziejstwom kosmetycznym, jakie niesie ze sobą ta radosna pora roku. Temat przewija się również w publikacji poświęconej naturalnym barwnikom stosowanym w kosmetologii. Kolejnym mocno obsadzonym działem jest medycyna estetyczna – przegląd najpopularniejszych zabiegów estetologicznych uzupełniamy przybliżeniem zagadnienia peptydów biomimetycznych.

Tradycyjnie już, w tym wiosennym czasie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Niech będą radosne, spokojne i pełne rodzinnej atmosfery.

Redakcja Cabines Polska