Archiwum Cabines - od redakcji 83

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Lato w pełni. Dla wielu osób to najbardziej wyczekiwana pora roku, ale są i takie, które wcale nie cieszą się z jej nadejścia. Do tej grupy należą ludzie z wrażliwą skórą. Promienie słoneczne i wysoka temperatura to czynniki, które często zaostrzają problem i uniemożliwiają cieszenie się letnią beztroską. Jakie są przyczyny i rodzaje nadwrażliwości, jak taką skórę właściwie pielęgnować – nie tylko latem? O tym w naszym dossier.W poprzednim numerze przedstawiliśmy Państwu przegląd najpopularniejszych w naszym kraju zabiegów z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii. Nie ma wątpliwości, że ten rynek jest wciąż na fali wznoszącej. Niestety, ma również swoją ciemną stronę. Wiele zabiegów niesie ze sobą ryzyko powikłań, które bardzo często są efektem nieprofesjonalnego podejścia osób zabiegi te wykonujących albo po prostu braku kompetencji, wiedzy i doświadczenia. Wiele wątpliwości z pewnością rozwieje tekst poświęcony właśnie bezpieczeństwu stosowania wypełniaczy i toksyny botulinowej.

W dziale poświęconym medycynie estetycznej kontynuujemy temat bezpieczeństwa zabiegów i powikłań związanych z najbardziej popularnymi procedurami. Część z nich to efekt braku kompetencji osób wykonujących zabiegi, inne są nieodłączną częścią ryzyka związanego z inwazyjnością tej gałęzi medycyny.

W tym numerze znajdą Państwo również sporo informacji na temat bardziej „niszowych” zagadnień związanych z kosmetologią. W obszernym opracowaniu opisujemy sposób, w jaki branża kosmetyczna wykorzystuje badania nad rzadką, ale groźną chorobą – progerią – w walce ze starzeniem się skóry. Przybliżymy również temat wykorzystania kultur roślinnych w nowoczesnej kosmetologii.

Niemal nieodłączną częścią kosmetyki jest sfera zapachów. W pierwszej części serii artykułów przyglądamy się historii wykorzystania substancji zapachowych w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym. Kolejne części – już wkrótce.

To oczywiście nie wszystko, co znajdą Państwo na naszych łamach. Tradycyjnie, oprócz sporej porcji wiedzy, przedstawiamy najnowsze zabiegi, urządzenia i kosmetyki dostępne na naszym rynku kosmetycznym.

Ze słonecznymi pozdrowieniami!

Redakcja Cabines Polska