Makijaż HD

powrót

Makijaż

Zdjęcia HD (High Definition) charakteryzują się jakością nieosiągalną nigdy wcześniej, dlatego makijaż do takich zdjęć wymaga najwyższej precyzji i starannego dopracowania. Techniki makijażu muszą dzisiaj dostosować się do tego nowego typu obrazów, zapewniając zarazem transparentość i świetlistość – niezależnie od tego, jakim zabiegom poddana zostanie twarz, jaka będzie intensywność kolorów i ilość kosmetyków, skóra musi wyglądać naturalnie, jakby nie miała na sobie absolutnie nic.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Makijaż HDCopyright : Photos - Yann Marlotti / Make up - Sophie Lecomte / Coiffure - Magali Junemann / Modèle - Esther Abrami

W makijażu do zdjęć HD chodzi przede wszystkim o to, by twarz „łapała” światło. Podkład jest więc tutaj podstawą i to jego nałożeniu poświęca się najwięcej pracy. Nie należy przy tym skupiać się na grubości warstwy, lecz na uzyskaniu wrażenia transparentności i podkreśleniu gry światłocienia. Naturalne światło dzienne na zewnątrz, w pomieszczeniu i światło studyjne wymagają innego makijażu, innych przygotowań twarzy.

Makijaż do zdjęć plenerowych w naturalnym świetle dziennym

Kiedy skóra modelki jest młoda i bez skaz, można się obyć bez nakładania podkładu na całą twarz. W takim przypadku, po aplikacji bazy nawilżającej i matującej, wystarczy zatuszować cienie pod oczami płynnym korektorem i podkreślić policzki kremowym różem. To wystarczy do rozświetlenia skóry. Brwi szczotkujemy i nabłyszczamy bazą pod makijaż. Maskara powinna być bardzo płynna, żeby rzęsy wyglądały naturalnie. Naturalne światło sprawia, że barwniki nałożone na skórę ujawniają swoją teksturę, zwłaszcza puder. Dlatego unika się stosowania sypkiego pudru. Podkład utrwalamy pudrem w kompakcie, bardzo delikatnym i transparentnym.

Naturalny makijaż do zdjęć przy dziennym świetle w pomieszczeniach

Po nałożeniu bazy pod makijaż stosujemy transparentny rozświetlacz na te części twarzy, które będą łapać najwięcej światła – brodę, kontur ust, grzbiet nosa, czoło i policzki. Korektor tuszujący cienie pod oczami często jest mieszany z podkładem. Dzięki temu makijaż jest bardziej transparentny i lekki.

Na strefy położone głębiej i na kontury twarzy nakładamy nieco cieplejszy odcień podkładu niż naturalna barwa skóry. To podkreśli owal twarzy i zapewni jej trójwymiarowość.

Kremowy róż w odcieniu różowym lub morelowym nakładamy palcami. Usta malujemy różową albo morelową transparentną pomadką i pokrywamy błyszczykiem. W przypadku tego typu fotografii nie nakłada się podkładu ani pudru na usta, żeby efekt był maksymalnie naturalny i żeby nie było widać grubej warstwy kosmetyków. Następnie trzeba podkreślić oczy, ale tak, żeby wydawały się nieumalowane.

Na całą górną powiekę nakładamy beżowy matowy cień. Lekki cień tworzymy cienkim pędzelkiem na krawędzi powieki. Znajduje się on przy dolnej krawędzi oka, podczas gdy górny łuk rzęs jest podkreślony punkcikami w kolorze brązowym lub śliwkowym narysowanymi między rzęsami.

więcej w Cabines nr 57

Sophie Lecomte
publikacje Cabines 57
do góry | powrót