Inspiracja - Makijaż karnawałowy

powrót

Makijaż

Karnawał puka do naszych drzwi, chcąc wyciągnąć nas na zewnątrz, gdzie atmosfera jest bardzo gorąca. Taki scenariusz rok w rok wita rzesze turystów przybywających do karnawałowych stolic świata. Nie widzę jednak żadnego problemu, by na czas karnawału przenieść tę tradycję do Polski, a przynajmniej mentalność mieszkańców Rio, którym w karnawałowym czasie uśmiech nie schodzi z twarzy. Pierwszym krokiem w tym kierunku niech będzie nasza stylizacja, którą mile zaskoczymy znajomych na weekendowej imprezie.
rejuvi cosmetics
Inspiracja - Makijaż karnawałowy

Cieszy mnie fakt, że w naszym kraju młodzi ludzie coraz odważniej podchodzą do tematu wizerunku i eksperymentują – z lepszym lub gorszym skutkiem. Na ulicach większych miast w weekendowym czasie imprezowym spotkać można pomalowane twarze. Facepainting wkroczył na parkiety klubów w całej Polsce i chyba się już zadomowił na dobre. Dotychczas taką formę sztuki można było spotkać jedynie na specjalnych widowiskach przeznaczonych do tych celów lub na przykład na pokazach mody, gdzie kreatorzy, chcąc wywołać emocje wśród widzów, wprowadzali elementy facepaintingu do scenariuszy swoich przedsięwzięć. Idąc tym trendem i chcąc go spopularyzować, umieściliśmy akcent facepaintingu w naszej stylizacji karnawałowej, bo niby dlaczego mielibyśmy tego nie zrobić? W końcu to karnawał – czas pozytywnych szaleństw. Karnawał pozwala nam na wszelkie wariacje na temat makijażu. Teraz – jak nigdy – pozwolić sobie możemy na dużą dawkę kreatywności. Wykorzystajmy to, by móc pokazać inną – pozytywną i odważną – stronę naszego wizerunku. Nasza stylizacja to jedynie impuls, motor, który powinien zmotywować Was do działania, forma inspiracji. Wykorzystajcie jej elementy lub stwórzcie własne stylizacje. Nasza modelka, Anetka, jest piękną kobietą, którą natura obdarzyła ciemną oprawą oczu i oliwkową karnacją. Oczywiste jest więc fakt, że delikatne tonacje kolorystyczne znikną na jej twarzy, dając w efekcie bardzo subtelny efekt makijażu. Zastosowaliśmy więc zabiegi, które pomogły nam w ożywieniu barw i uzyskaniu wyrazistości.

Krok pierwszy - podkład

Aby rozjaśnić twarz modelki, zmieszałem białą specjalistyczną farbę do ciała z najjaśniejszym fluidem, jaki udało mi się zdobyć na polskim rynku produkproduktów kosmetycznych. Efekt, jaki uzyskałem, jest subtelny, jednak wypełnił swoje zadanie – rozjaśnił cerę Anety. W tym momencie mogłem sobie pozwolić na dużą swobodę w doborze kolorystyki makijażu. Pamiętaj o tym, że twarz nie może odcinać się od szyi, jeżeli więc zdecydujesz się na ten zabieg, musisz pamiętać o perfekcyjnym wycieniowaniu podkładu na wysokości szyi. Może się okazać, że będziesz zmuszona poprowadzić podkład aż na wysokość ramion i dekoltu, tak jak uczyniłem to ja.

Krok drugi - oczy

W naszym projekcie wzrok automatycznie wędruje na elementy graficzne makijażu, to naturalny odruch, gdyż to właśnie one najbardziej rzucają się w oczy. Nie chcąc przesadzać z bogactwem elementów, zdecydowałem się nieco „zapomnieć” o makijażu oczu. Nałożyłem więc delikatny fiolet i w zewnętrznych kącikach ruchomej powieki górnej przydymiłem go grafitowym cieniem. Na dolnej powiece subtelnie zaakcentowałem obecność fioletu, rozcierając go na całej długości.

Krok trzeci - usta

Usta naszej modelki z natury są piękne, wyraziste i bardzo ukrwione, przez co ich naturalny pigment staje się bardziej widoczny. Podobnie jak w przypadku makijażu oczu, nie chcąc burzyć harmonii, zdecydowaliśmy się na zniwelowanie naturalnej intensywnej czerwieni ust. Ich kontur rozjaśniliśmy, dzięki czemu zgubiliśmy nieco ich wyrazistość. Cała powierzchnia ust została intensywnie przypudrowana.

Tekst oraz makijaż:
Dominik Ćwiklik
Make-Up Star Cosmetics
WWW.M-U-S.PL
Zdjęcia:
Tomasz Wilczkiewicz
www.wilczkiewicz.com
Stylizacja, ubiór oraz fryzura:
Joanna Markowicz-Niemiec
Modelka:
Aneta Wachowska
WWW.M-U-S.PL

więcej w Cabines nr 49

Dominik Ćwiklik
publikacje Cabines 49
do góry | powrót