Nitkowanie brwi - nowy sposób na idealne brwi

powrót

O tym się mówi

Nitkowanie brwi to coraz popularniejsza metoda regulacji brwi i zbędnego owłosienia za pomocą bawełnianej nitki. Nowość ta to znakomity sposób, by podnieść swoje kwalifikacje oraz oferować bardzo skuteczny, tani, a przede wszystkim oryginalny zabieg, który będzie hitem wśród klientek.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Nitkowanie brwi - nowy sposób na idealne brwi

Czym jest nitkowanie brwi

Piękne i zadbane brwi to ozdoba każdej twarzy. Odpowiednio pielęgnowane i o idealnym kształcie potrafią zdziałać cuda. Wyszczuplą twarz, złagodzą rysy lub na odwrót – tej zbyt dziecinnej dodadzą zadziorności. Z kolei brwi zarośnięte i krzaczaste nikomu nie dodają uroku. Kobiety od dawna starają się ujarzmić swoje brwi za pomocą różnych metod. Pęseta i rozgrzany wosk powoli przestają nam wystarczać. Nikt nie chce mieć podrażnionej skóry, nikt nie lubi bólu, ale też szukamy metody, która na długo pozwoli cieszyć się pięknymi brwiami. Idealnym rozwiązaniem wydaje się nitkowanie brwi.

Nitkowanie to stosunkowo nowa w Europie metoda usuwania zbędnego owłosienia. Mimo że na świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, praktykowana jest od dawna, u nas ciągle stanowi egzotyczną i rzadko spotykaną nowość. Umożliwia usuwanie włosków z niewielkich partii ciała. Może być stosowana nie tylko w przypadku brwi, ale też włosków na całej twarzy. Niektórzy używają jej również, by pozbyć się włosków z rąk. Za pomocą specjalnie splecionej nitki bardzo szybko można pozbyć się niechcianych włosków, a co najważniejsze – jest to całkowicie naturalna metoda. Nić jest bawełniana i ma długość około dwudziestu centymetrów. Spleciona w pętelkę umożliwia chwytanie nawet najkrótszych włosków i usuwanie ich z cebulkami. Dzięki temu jest to bardzo skuteczny zabieg, który może być stosowany u kobiet i mężczyzn.

Skąd się wzięło nitkowanie brwi

Nitkowanie brwi przywędrowało do Ameryki Północnej i Europy z krajów arabskich, Pakistanu, Indii i Chin. Najpierw metodą tą zachwyciły się Amerykanki, później dopiero Europejki. Metoda ta już od kilku lat cieszy się wielką polarnością w USA, u nas dopiero zaczyna raczkować i zdobywać rzesze klientek.

Tradycja nitkowania brwi to żadna nowość w krajach arabskich, a raczej wielowiekowa tradycja, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ponieważ Koran nakazuje muzułmankom usuwanie zbędnego owłosienia, kobiety wyspecjalizowały się w tej sztuce. Wszystkie przywiązują wielką wagę do tego, by ich ciała były gładkie i pozbawione włosków; jest to dla nich coś całkiem normalnego i oczywistego. Większość kobiet robi to we własnym domu, ponieważ dla nich to nic trudnego, a małe dziewczynki podpatrują to u swoich mam. Potem ćwiczą razem z mamami, aż w końcu, po latach, przekazują tajniki tej metody swoim córkom. Co ciekawe, nie tylko nitkowanie brwi wywodzi się z tamtego regionu, dotyczy to również depilacji pastą cukrową.

Zalety nitkowania

Nitkowanie jako sposób na niesforne włoski jest bardzo skuteczne i ma wiele zalet. Specjalnie spleciona nitka wyrywa włoski z cebulkami, co sprawia, że przez długi czas można cieszyć się gładką skórą. Regulacja brwi za pomocą pęsety nie zawsze pozwala usunąć włoski z cebulkami, a pozostawianie tych najmniejszych sprawia, że zabieg trzeba szybko powtórzyć. Nitkowanie brwi jest mało bolesne. W porównaniu z regulacją woskiem czy pęsetą wrażenia bólowe są o wiele mniejsze.

więcej w Cabines nr 49

Izabela Moskal
publikacje Cabines 49
do góry | powrót