Makijaż kobiety dojrzałej

powrót

Makijaż

Wraz z upływem lat zauważamy zmiany na skórze – zmienia się jej gęstość, koloryt, jędrność. Te zmiany związane są z procesem starzenia się cery. Niektóre z nich możemy spowolnić, z innymi musimy nauczyć się żyć. Odpowiednio wykonywany makijaż potrafi zdziałać cuda – optycznie podnieść opadnięte powieki, wyrównać koloryt skóry, napiąć cerę, przykryć jej niedoskonałości lub zatuszować pojawiające się zmarszczki. Niestety, makijaż kobiety dojrzałej należy do tych najtrudniejszych, wymaga precyzji, umiaru oraz stosowania się do kilku zasad.
Biotechnologia
Makijaż kobiety dojrzałejTomasz Wilczkiewicz

Zadbaj o cerę

Niestety, proces starzenia skóry rozpoczyna się już po ukończeniu 25. roku życia, a więc bardzo wcześnie. Warto więc stosować zabiegi profilaktyczne i częściej gościć u kosmetyczki. Swoje upiększanie zacznij od systematycznej pielęgnacji skóry. Dobrze nawilżona, zadbana cera odpłaci się nam wygogórdą przy aplikowaniu kosmetyków. Codzienna pielęgnacja cery w pewnym wieku staje się sprawą pierwszorzędną, nie zapominaj o niej – to najlepszy sposób na zahamowanie nieodwracalnych procesów. Zadbaj o odpowiednie oczyszczanie cery. Za dnia stosuj kremy wyposażone w filtry, które ochronią skórę przed negatywnym działaniem promieniowania UVA i UVB, na noc z kolei – te o działaniu regenerującym.

Podkład

Najlepiej byłoby zastąpić go samym pudrem, jednak wiem, że niektóre panie nie chcą z niego rezygnować. Stosujemy go więc z umiarem, a jeśli jest taka możliwość – jedynie miejscowo, by nie obciążać zbytnio skóry i zachować jej estetyczny wygląd. Podkłady w kompakcie odpadają – wysuszają skórę, uwydatniając zmarszczki. Z pewnością urody nie doda paniom podkład widoczny w zagłębieniach zmarszczek. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się podkład liftingujący o płynnej konsystencji, w ciepłych odcieniach, o pół tonu jaśniejszy od naturalnego odcienia skóry. I jeszcze jedna sprawa: przestajemy oszczędzać. Nie eksperymentuj z produktami nieznanego pochodzenia, stosuj preparaty profesjonalne i sprawdzone. Podkład pudrujemy w celu zmatowienia skóry, najlepiej odstawić na bok brązujące pudry – wzmocnią one pojawiający się z wiekiem nierównomierny koloryt skóry. Wiadomo, że tradycyjny róż w kolorach jasnych, promiennych odmładza, można mu więc zaufać.

Oczy

Skóra w okolicach oczu jest najdelikatniejszym obszarem twarzy, z tego powodu właśnie w tych rejonach pojawiają się pierwsze zmarszczki, a górna powieka nabiera tendencji do opadania. O tę partię twarzy dbaj szczególnie, stosując specjalistyczne kremy pod oczy. Ktoś kiedyś powiedział, że makijaż oczu powinniśmy rozpocząć od wyregulowania linii brwi – i miał świętą rację, gdyż ten zabieg otwiera oczy, wzmacnia ich linię oraz pomaga uchwycić głębię oka. Jeżeli z biegiem lat brwi nieco się przerzedziły, zastosuj odpowiedni kosmetyk, który zagęści ich linię, w ostateczności może to być nawet matowy cień do powiek w odcieniach brązu.

Make-Up Star Cosmetics
www.m-u-s.pl
Zdjęcia: Tomasz Wilczkiewicz
www.wilczkiewicz.com
Fryzura: Joanna Mrozowska
Modelka: Maria Rząca

więcej w Cabines nr 47

Dominik Ćwiklik
publikacje Cabines 47
do góry | powrót