Makijaż dyskotekowy

powrót

Makijaż

Pożegnaliśmy chłodne dni, długie, senne wieczory spędzane pod kocykiem, by wreszcie móc spojrzeć w stronę słońca, które zawsze nastraja optymistycznie. Latem nabieramy odwagi oraz sił, by eksperymentować z naszym wizerunkiem – i bardzo dobrze, gdyż makijażowe trendy na ten sezon wymagać będą od nas właśnie odwagi.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Makijaż dyskotekowy

Definiując trendy w makijażu wiosna/lato 2011, mogę posłużyć się jednym słowem – kolor. Bo właśnie on jest gwiazdą tego sezonu – a jest nią, gdyż zachwyca. Występuje w wielu odsłonach, w szerokiej, odważnej gamie, wreszcie w wielu wcieleniach, w postaci szminek oraz cieni do powiek, innymi słowy – kolorowy zawrót głowy. W dzisiejszej akademii makijażu omówię oraz zaprezentuję makijaż dyskotekowy, który świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnych imprez, tym bardziej że aktualne trendy sprzyjają temu, aby pobudzić kreatywne myślenie i dać się ponieść fantazji. Oczywiście sugestii jest wiele, w zasadzie tyle, ilu wielkich mistrzów – kreatorów stylu ten świat wydał, więc przyglądając się zdjęciom zza kulis pokazów mody w największych ich stolicach, możemy poczuć się zagubieni. Pamiętajmy wówczas o tym, że trendy to jedynie sugestie, inspiracje, próba pobudzenia naszej ekspresji, dlatego nie skupiajmy się na wszystkich nurtach, a skorzystajmy z tych pomysłów, z którymi najbardziej będziemy się utożsamiać. I tak w tym sezonie na pokazach królowały kolory w wielu wariacjach, by wymienić ich kilka. Wciąż modny jest „make-up no make-up”, choć dla teoretyka koloru niezbyt konkurencyjny. Innym nurtem są usta ubrane w błyszczącą czerwień z drobinkami, a hitem z pewnością stanie się oranż. Michael Kors przypomina nam o uroku różu na policzkach, z kolei Chanel proponuje alternatywę – wiecznie modny smoky eyes, jednak w tym sezonie w barwach opalizującej zieleni. Hitem są neonowe powieki w odcieniach różu, czerwieni lub pomarańczy – od razu przychodzą mi na myśl rajskie ptaki oraz papugi zamieszkujące egzotyczne miejsca – prawdziwie egzotyczny nurt. Jednak dla mnie prawdziwą inspiracją stały się wszechobecne fiolety w wielu odcieniach i w te właśnie barwy „ubiorę” oczy mojej modelki – Magdaleny, która wieczorem chce potańczyć przy clubbingowych rytmach.

Umiar na imprezie to podstawa

Wprawdzie w tym sezonie inspiracje pozwalają na łączenie mocnych barwnych ust z intensywnym cieniem na powiekach, jednak nie polecam tego zabiegu z przyczyn praktycznych – efekt ma być intensywny, a nie przerysowany. Więc usta potraktujmy tradycyjnie, praktykując starą sprawdzoną szkołę: mocne oko, delikatne usta. Wśród gorących rytmów podaruj im w zamian nawilżenie w postaci naturalnego błyszczyka do ust.

Punktualność

Aby nie mieć problemu w dniu imprezy, nowe kosmetyki testuj wcześniej, sprawdź, czy twoja skóra nie reaguje na nie problematycznie.

Skóra, która oddycha

Okres wakacji to czas dobroczynności słońca. Cera nabiera naturalnych czekoladowych rumieńców; zostawmy je nienaruszone, a jedynie wyrównajmy koloryt skóry, korzystając z pudru opalizującego. Poczuj się lekko, zapomnij o ciężkich, wysuszających podkładach. W zamian zastosuj profilaktykę: na podrażnioną słońcem skórę aplikuj tonik oraz nawilżający krem. Jeżeli chcesz zrobić świetne wrażenie na dyskotece, całą swoją uwagę skup na makijażu oczu, który ma hipnotyzować i uwodzić.

Trochę z teorii koloru

Jeżeli się czasami zastanawiasz, czy w trendach ukryty jest głębszy sens, od razu rozwieję Twoje wątpliwości. Kreatorzy mody to ludzie obdarzeni – rzecz jasna – wyczuciem stylu, jednak również (albo przede wszystkim) ogromną ekspresją, której dopatrują się w najmniejszych szczegółach otaczającego świata. Pamiętam spotkanie z moim mistrzem sztuk pięknych. Ten doświadczony artysta na pierwszych zajęciach z malarstwa przedstawił nam tajemnicę twórczego myślenia. Wyjaśnił nam, że aby wiarygodnie tworzyć, musimy przede wszystkim nauczyć się patrzeć i obserwować otaczający nas świat, gdyż to on ma nas inspirować. Sam talent w tym wypadku nie wystarczy. Przygotowując się do wykonania makijażu w duchu ezoterycznego fioletu, przeanalizowałem wpierw jego znaczenie. Otóż jest to ulubiony kolor księży oraz osób, które wciąż poszukują odpowiedzi, zadając sobie pytania na temat otaczającego świata, również dotyczące sensu życia i śmierci. Ma właściwości kojące, wyciszające oraz inspirujące – pobudza do wyrwania się z szarej rzeczywistości. Fiolet to symbol poszukiwania, wolności i przestrzeni. Osoby lubiące fiolet cechuje zamiłowanie do piękna, powaga, odpowiedzialność, tajemniczość i intuicja; jest więc idealnym „ubraniem” dla tajemniczej kobiety spotkanej na dyskotece, która oczarowuje spojrzeniem oraz podejściem do życia.

Make-Up Star Cosmetics
www.m-u-s.pl
Zdjęcia: Krzysztof Sowa
www.krzysztofsowa.pl
Fryzura: Joanna Mrozowska
Modelka: Magdalena Cięciwa

więcej w Cabines nr 46

Dominik Ćwiklik
publikacje Cabines 46
do góry | powrót