Jak pokonać granicę 40 lat bez bólu cz.2

powrót

Styl

Kiedy przekraczamy czterdziestkę, nie należy wstydzić się swojego wieku, ukrywać go ani udawać kogoś innego – to najlepsze wyjście. Przemyślana garderoba, podkreślające urodę kolory, dobra fryzura – są to niezwykle istotne składowe wizerunku w tym wieku (patrz Cabines nr 45). Po analizie tych elementów przyjrzyjmy się teraz makijażowi.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Jak pokonać granicę 40 lat bez bólu cz.2

Etap 3
Uroda dodająca elegancji

Przygotowanie skóry – codzienny obowiązek

Żeby makijaż był udany, jego baza, czyli skóra, musi być zdrowa i jednolita w kolorycie oraz strukturze. Trzeba więc o nią dbać odpowiednimi zabiegami i utrzymywaniem właściwej higieny życia. Makijaż należy starannie zmywać, a resztki sebum i kosmetyków usuwać tonikiem. Żaden makijaż nie utrzyma się na niedostatecznie oczyszczonej i źle nawilżonej skórze.

Wygląd twarzy zależy od brwi

Kształt, grubość i położenie brwi odgrywają istotną rolę w wyrazie twarzy. Brwi są kluczowym punktem twarzy, decydującym o jej wyglądzie i charakterze. Najlepiej zostawić je maksymalnie naturalnymi, ale pewne drobne korekty kształtu i grubości są niezbędne.

Idealny kształt brwi

  • Brew powinna mieć łagodną, lekko zaokrągloną linię, podkreślającą naturalną krzywiznę oka. U nasady nosa brew powinna być grubsza, następnie w kierunku skroni coraz cieńsza. Długość brwi wyznaczają niewidoczne linie:
  • prosta pionowa linia biegnąca od nosa obok wewnętrznego kącika oka wyznacza jeden koniec;
  • ukośna linia biegnąca od nosa obok zewnętrznego kącika oka wyznacza drugi koniec.

Podkreślanie spojrzenia za pomocą dobrego odcienia kredki

Zasada jest prosta: dobieramy do koloru tęczówki odcień komplementarny, by wydobyć maksimum kontrastu kolorystycznego i podkreślić spojrzenie (a wszystko w odpowiedniej gamie kolorystycznej).

Harmonia kolorystyczna musi panować i między użytymi kolorami makijażu, i między kolorami kosmetyków a naturalnymi barwami skóry, oczu, włosów...

Oczy niebieskie

Jeśli gama naturalnych kolorów skóry itd. jest ciepła, wskazane będą oranże, brązy, ale także brzoskwinia i śliwka. Jeśli gama naturalna jest chłodna, wybierzcie chłodny róż i purpurę. W przypadku bardzo jasnych tęczówek ciemne kolory wydobędą maksimum efektu.

Oczy zielone

W przypadku ciepłej tonacji sprawdzą się odcienie złota, moreli. W przypadku chłodnej tonacji najlepszy efekt zapewnią fiolety, które nadadzą zieleni oczu szmaragdowego blasku.

Oczy brązowe

W przypadku ciepłej tonacji użyjcie barw orzechowych, khaki, pomarańczowego odcienia kasztanu, złotego brązu i różowego beżu. Jeśli gama jest chłodna, podkreślcie brąz szmaragdową zielenią, szarością i ciemnym fioletem.

więcej w Cabines nr 46

Caroline Baly
publikacje Cabines 46
do góry | powrót