Smoky eyes

powrót

Makijaż

Zapewne często, stojąc przed wyborem stylizacji na kolejne spotkanie, stoisz również przed dylematem: jaki zastosować makijaż. Nie jest to łatwe, tym bardziej że ten odpowiedni powinien współgrać w jakimś stopniu z naszą kreacją oraz typem urody, jaki prezentujemy. Myślę, że mogę Ci pomóc w tej materii, proponując ponadczasową alternatywę – makijaż w stylu SMOKY EYES!
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Smoky eyes

Ten typ makijażu od dłuższego czasu cieszy się niezachwianą pozycją oraz szacunkiem wśród najlepszych kreatorów – jest makijażem uniwersalnym!

Tak zasłużony w środowisku wizażystów zasługuje również na naszą uwagę.

Czym zaskarbił sobie miłość kreatorów, modelek, gwiazd filmu? Odpowiedź jest prosta: smoky jest seksowny i tajemniczy, nadaje spojrzeniu głębi. W dodatku jest jedną z najstarszych technik upiększania oczu, znaną już w czasach Kleopatry.

Nieodzownymi elementami tego makijażu są w zależności od techniki wykonania: kredka do oczu, zestaw cieni w palecie szarości, eyeliner, dobrej jakości pędzel oraz wprawna ręka wizażysty, gdyż smoky nie jest łatwy w wykonaniu. Cała sztuka polega na perfekcyjnej technice cieniowania. Aby ułatwić sobie zadanie, zawsze po nałożeniu podkładu lub korektora mocno przypudruj powiekę. Ułatwi Ci to aplikację oraz cieniowanie koloru. Pamiętaj o tym zabiegu, gdyż przy wykonywaniu smoky cieniami do powiek zazwyczaj sięgamy po intensywne kolory, a te mają skłonność do osypywania się i znane są z trudnej pracy nad ich perfekcyjnym cieniowaniem. A smoky opiera się właśnie na cieniowaniu, dzięki któremu uzyskujemy charakterystyczny efekt przydymionych oczu.

Pamiętaj, że smoky to technika, w której stosuje się różne kolory, jednak ten klasyczny to czerń.

Nie zapominaj o wyregulowaniu brwi. Dobrze wyregulowana brew odkryje nieco kość łuku brwiowego, co w efekcie stworzy naturalny światłocień na ruchomej powiece. Ten zabieg ułatwi nakładanie cieni i dodatkowo powiększy optycznie oczy. Jaśniejsze brwi możesz zaakcentować kredką lub cieniem.

Tekst oraz makijaż:
Dominik Ćwiklik
Make-Up Star Cosmetics
www.musprofessional.com
Zdjęcia: Tomasz Wilczkiewicz
www.wilczkiewicz.com
Modelka: Karolina Jeleń
www.musprofessional.com

więcej w Cabines nr 51

Dominik Ćwiklik
publikacje Cabines 51
do góry | powrót