Wielobiegunowa fala radiowa i fala magnetyczna

powrót

Technika

Fale radiowe w kosmetologii zagościły już na dobre. O ich właściwościach wiemy prawie wszystko. Dużym powodzeniem cieszą się one w renomowanych instytutach, a także te małe, osiedlowe gabineciki mają je już w swojej ofercie. Fale radiowe od kilku lat łączone są z innymi bodźcami fizykalnymi, np. ze światłem podczerwonym czy z masażem ciśnieniowym. W artykule przedstawiam nowatorskie połączenie wielobiegunowej fali radiowej z pulsacyjnym polem magnetycznym.
Kosmetolog - zabiegi
Wielobiegunowa fala radiowa i fala magnetyczna

W odróżnieniu od fali radiowej bipolarnej fala wielobiegunowa pozwala uzyskać większą ilość ciepła nie tylko w warstwach położonych płytko, ale także w tkankach głębiej położonych. Działanie kosmetyczne wielobiegunowej fali radiowej polega na termolizie (diatermii) wywoływanej prądem szybkozmiennym o wysokim napięciu. Zmiana energii powoduje wytwarzanie ciepła, które rozgrzewa naskórek, skórę właściwą, a także tkankę podskórną.

Dzięki połączeniu wielobiegunowej fali radiowej z pulsacyjnym polem magnetycznym syntezatory wytwarzają prądy przemienne o wysokiej częstotliwości, np. 1 MHz i mocy 150 W. Wnikając w skórę, wytwarzają ściśle utkaną macierz energetyczną, która przenika wszystkie warstwy skóry, rozgrzewając je od środka. Całkowita penetracja zapewnia skuteczność i daje widoczne rezultaty w postaci poprawy jakości skóry. W odróżnieniu od innych technologii do

Wyniki badań potwierdzają następujące działania:

Przeciwstarzeniowe

Impulsowe pole magnetyczne pobudza produkcję hormonu wzrostu FGF-2, ważnego w procesie budowania drobnych naczyń krwionośnych i namnażania się fibroblastów. Z kolei fale radiowe poprzez wytwarzanie ciepła i kontrolowane uszkodzenia skóry stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Głowica emitująca falę radiowa i pole magnetyczne modyfikuje strukturę kolagenu i elastyny, sprawiając, że włókna stają się krótsze i grubsze. W ten sposób zwiększa się napięcie skóry. Dodatkowo fibroblasty zwiększają produkcję włókien kolagenu i elastyny, przyczyniając się do dalszej poprawy napięcia i elastyczności skóry, czego widocznym efektem jest redukcja zmarszczek.

Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu – efekt lipolizy

Technologia ta podnosi temperaturę skóry, zwiększając aktywność hormonów i rozpad znajdujących się w komórkach trójglicerydów na glicerol i kwasy tłuszczowe. Wolne kwasy tłuszczowe są uwalniane do krwiobiegu, w efekcie czego zmniejsza się wielkość cząsteczek tłuszczu. Ten proces biologiczny prowadzi do redukcji obwodu ciała i rozmiarów komórek tłuszczowych.

więcej w Cabines nr 44

Anna Kamińska
publikacje Cabines 44
do góry | powrót