Makijaż biurowy

powrót

Makijaż

Stres, elastyczność, kreatywność, życie w ciągłym biegu – to chleb powszedni współczesnej kobiety nastawionej na sukces zawodowy. Pobudka o szóstej rano, szybka kawa, odprawienie dzieci do szkoły, następnie praca, a po niej sprawunki – to przykładowy plan dnia wielu z Was. Współczesne kobiety nie są zainteresowane dbaniem o domowe pielesze, nie wystarcza im ładny dom na przedmieściach i kochający mąż – stawiają za to na własny rozwój i na siebie. Aktywny tryb życia wymaga podwójnej troski o cerę, gdyż pod wpływem stresu traci ona swoją kondycję. Pogarsza się jej koloryt, traci jędrność, witalność oraz elastyczność.
Biotechnologia
Makijaż biurowyKrzysztof Sowa

Makijaż biurowy często nazywam makijażem „dyplomatycznym” ze względu na jego specyfikę i niepowtarzalny charakter. Makijaż ten wbrew pozorom należy do najtrudniejszych, gdyż w subtelny sposób musisz podkreślić swoje walory, jednocześnie nie przesadzając z jego elementami. Nie wybierasz się na bankiet, ale do miejsca, w którym króluje dobra prezencja – Twoja wizytówka. Najlepiej będzie, gdy każdego dnia, stając przed lustrem, wyobrazisz sobie, że idziesz na kolejną rozmowę kwalifikacyjną, która wymaga perfekcyjnego przygotowania.

Zdrowa cera

Wolne rodniki to wróg numer jeden! Jeżeli dużo czasu spędzasz w pomieszczeniach biurowych, jesteś na nie narażona podwójnie. Wolne rodniki wpływają niekorzystnie na cerę, sprawiają, że skóra się starzeje. Jeżeli zaobserwujesz miejscowe przesuszanie się cery, zmianę odcienia skóry – są to znaki, które mogą świadczyć o ich obecności.

Zadbaj o odpowiednie przygotowanie cery do kolejnych etapów makijażu. Pomogą Ci w tym kremy, korektory oraz odpowiednie bazy pod podkład dobrane do typu Twojej cery. Podkład powinien nie tylko upiększać (maskować), ale również chronić. Na rynku dostępne są już produkty profesjonalne, wzbogacone o szereg witamin, które wspomagają gospodarkę witaminową cery. Róż nakładaj tylko jeden raz, dokładanie kolejnych warstw tego kosmetyku może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast zdrowej cery uzyskasz warstwę nierównomiernych plam jak u postaci cyrkowych. Podobnie postępuj z pudrem – nie chcesz uzyskać efektu maski. W przypadku różu najlepiej stosować kolor o dwa tony ciemniejszy niż karnacja, najbezpieczniejszy jest ciepły lub cynamonowy.

Dyplomatyczne spojrzenie

Makijaż oczu to w zasadzie punkt kulminacyjny w większości typów makijaży – w przypadku makijażu biurowego nie jest inaczej. To na ich malowanie kobiety poświęcają najwięcej czasu, to na oczach w dużej mierze skupiają swoją uwagę Twoi rozmówcy, stanowią więc one duże pole do popisu. Dyplomatyczne spojrzenie to spojrzenie, które nie intryguje, wzmocnione barwami neutralnymi nie wywołuje u rozmówców skrajnych emocji. Powinnaś potraktować je jak ubiór i z ubiorem powinno współgrać. Nie oszczędzaj pieniędzy na cienie do powiek. Te z wyższej półki co prawda są droższe, ale idzie to w parze z jakością. Zwykle pracuje się na nich bardziej komfortowo, są trwalsze, ich barwy są wyrazistsze, a sam produkt jest wydajniejszy i posłuży Ci przez dłuższy okres. Tańsze produkty mają skłonność osypywania się, co wywoła efekt sińców pod oczami, a to z kolei dodaje lat. Stosuj delikatne, pastelowe odcienie. Są przyjemne w pracy i odmładzają. Cięższe kolory dodają powagi, przez co postarzają oraz wzmacniają złudzenie zmęczonych oczu. Unikaj więc zieleni, błękitów, czerni. Wydaje się, że najbezpieczniej jest stosować ciepłe brązy, łososie – tak jak w przypadku makijażu dziennego, twarz wydaje się przyjemna, rozpromieniona, jednym słowem – zdrowa. Ruchomą część górnej powieki pokryj jasnołososiowym cieniem, wzmocnij ciepłym brązem, tak by efekt pozostał naturalny. Podstawą ładnych, zdrowo wyglądających oczu jest dobrze wyregulowana linia brwi, którą zaznaczysz jedynie cieniem lub specjalnie przygotowanym do tego celu preparatem. Nie przesadzaj z tuszem do rzęs, jego nadmiar z pewnością skruszy się w czasie dnia, w zamian delikatnie muśnij rzęsy brązową lub czarną mascarą.

Makijaż - Dominik Ćwiklik
Make-Up Star
www.m-u-s.pl

Zdjęcia - Krzysztof Sowa
Make-Up Star
www.krzysztofsowa.pl

Stylizacja - Anna Wrona

Fryzury - Joannma Tarsa

Tekst - Dominik Cwiklik
we współpracy z Anna Wroną i Joanną Tarsą

Modelka - Justyna Wal

więcej w Cabines nr 44

Dominik Ćwiklik
publikacje Cabines 44
do góry | powrót