Pu Tong An Mo - chiński masaż relaksacyjny

powrót

Masaż

Pu Tong – masaż ogólny, An – technika nacisku, Mo – technika głaskania. W Chinach Pu Tong An Mo jest popularnym masażem, którego nazwę tłumaczy się jako „masaż relaksujący”. Jego cel i technika są proste, uważa się go za bezpieczny i łatwy. W miastach Dalekiego Wschodu często można spotkać masażystów, którzy szybko pomogą usunąć zmęczenie.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Pu Tong An Mo - chiński masaż relaksacyjny

Masaż Pu Tong An Mo umożliwia fizyczną i umysłową relaksację. Nawet jeśli nie pracujemy fizycznie, stres, presja i poczucie odpowiedzialności są źródłem umysłowych napięć. Natomiast napięcia fizyczne bywają spowodowane nieprawidłowymi postawami ciała, które przyjmujemy pod wpływem zbytniego niepokoju i smutku. Powoduje to zastoje energetyczne i upośledza krążenie krwi, co zaburza umysł i może pociągać za sobą bezsenność, depresję nerwową, zmęczenie, prowadząc w końcu do nadwagi i cellulitu. Ten relaksujący masaż uspokaja umysł, odpręża ciało, poprawia krążenie krwi i energii, zapewniając witalność.

Usunąć zmęczenie

Zmęczenie fizyczne spowodowane ciężką pracą lub zbyt intensywnymi ćwiczeniami może zablokować energię w mięśniach, stając się przyczyną dokuczliwego bólu i znużenia. Z kolei zmęczenie psychiczne blokuje energię odżywczą w skórze, powodując wzdęcia, opuchliznę i zatrzymywanie wody. Masaż bardzo skutecznie przyspiesza krążenie energii, pomagając w eliminacji stagnacji tłuszczu, cellulitu i wody.

Zapobieganie chorobom

Celem masażu jest także zapobieganie rozwojowi chorób poprzez pobudzanie krążenia energii obronnej (immunologicznej). Płynność tej cyrkulacji jest niezbędna do utrzymania prawidłowego funkcjonowania umysłu i ciała.

Spowalnianie procesu starzenia

Podtrzymywanie harmonijnego krążenia krwi i energii wspomaga spowalnianie starzenia. W miarę upływu lat cyrkulacja energii ma tendencję do spowalniania i zatrzymywania się. Masaż Pu Tong An Mo może opóźnić to zjawisko, kierując energię i krew ku powierzchni skóry, zwiększając aktywność komórek oraz stymulując produkcję włókien kolagenu i elastyny.

Przyjemność

Wiele osób lubi być masowanymi. Taki masaż wywołuje poczucie przyjemności emanujące z umysłu i fizycznie odpręża.

Cele masażu relaksującego

Usunięcie napięć umysłowych

Napięcia umysłowe biorą się z intelektu. Smutek, złość, strach, radość, zamyślenie, obsesja – emocje są kontrolowane przez ciało energetyczne i fizyczne. Kiedy brakuje energii jin lub za dużo jest energii jang, ciało fizyczne reaguje napięciami, które spowalniają bieg energii. W takim przypadku wskazany jest głębszy masaż.

Pobudzenie ruchu energii i krwi

Stagnacja energii i krwi ma różne przyczyny: stres, napięcia, zła higiena życia (nadwaga, cellulit), zmęczenie, starzenie się i choroby.

Poza wypoczynkiem masaż jest najskuteczniejszą metodą usuwania zmęczenia. Pomaga utrzymać i zwiększyć cyrkulację energii, co umożliwi spowolnienie starzenia.

więcej w Cabines nr 43

Danielle Godefroy
publikacje Cabines 43
do góry | powrót