Japoński kosmolifting twarzy

powrót

Masaż

Z wiekiem skóra traci elastyczność, tkanki spowalniają proces produkcji kolagenu, co w efekcie prowadzi do utraty elastyczności i jędrności skóry. Zmarszczki, bruzdy, zmiany pigmentacyjne skóry sprawiają, że twarz wygląda starzej. Obecnie na rynku jest wiele metod wpływających na poprawę wyglądu. Do najskuteczniejszych z pewnością zaliczają się metody inwazyjne, takie jak: chirurgiczny lifting twarzy, Botox, Restylen itp. Decydując się na wybór takiego zabiegu, zawsze trzeba mieć na uwadze ryzyko, z jakim się on wiąże. Japoński kosmolifting jest jedną z najlepszych naturalnych metod odmładzających.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Japoński kosmolifting twarzy

Czym jest japoński kosmolifting?

Technika oparta na 25-letnim doświadczeniu światowej sławy refleksologa Lone’a Sorensena umożliwiła stworzenie skutecznego, nieinwazyjnego zabiegu poprawiającego wygląd i kondycję skóry. Japoński kosmolifting wpływa pozytywnie nie tylko na aspekt wizualny, ale na cały organizm człowieka. Specyfiką tego zabiegu jest połączenie efektów kosmetycznych i terapeutycznych dzięki kombinacji masażu mięśni twarzy ze stymulacją odpowiednich punktów akupunkturowych.

Jak działa?

Proces starzenia dotyka także narządów wewnętrznych, co znajduje odzwierciedlenie na twarzy w postaci zmarszczek, bruzd itp. Przedwczesne pojawianie się oznak starzenia ma związek z nieprawidłowym funkcjonowaniem poszczególnych organów. Japoński kosmolifting jest zabiegiem dającym się dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Zarówno w tym zabiegu, jak i w refleksologii twarzy najważniejsza jest ocena przyczyny powstawania problemów. Wszelkie zmiany skórne, jak np. zmarszczki, obrzęki i opuchlizny w obrębie twarzy, zmiany pigmentacyjne, popękane naczynka sugerują zaburzenia w pracy konkretnych organów. Stymulacja odpowiednich punktów akupunkturowych sprawia, że podczas zabiegu pobudzany jest układ nerwowy oraz energetyczny. Wpływa to pozytywnie na stan narządów wewnętrznych, co przekłada się na poprawę wyglądu.

Opis zabiegu

Japoński kosmolifting składa się z 11 etapów. W etapie pierwszym stymuluje się 25 punktów akupunkturowych znajdujących się w obrębie twarzy. Następnie zdecydowanym, dosyć silnym ruchem wykonuje się krótki masaż mięśni twarzy. Etapy 3-11 opierają się na bardzo podobnym schemacie powtarzanym na różnych obszarach twarzy. Najpierw uciska się punkty akupunkturowe (nie w każdym etapie) przez 10-15 sekund, następnie masuje odpowiednie mięśnie. Ruch podczas masażu jest silny i zdecydowany. Każdy etap składa się z kilku powtórzeń zakończonych stymulacją 4 punktów akupunkturowych (ułożonych symetrycznie po obu stronach). Taka procedura jest powtarzana 3-5 razy w każdym etapie (od 3 do 11). Po końcowym głaskaniu wykonywany jest masaż zimnymi kulkami solnymi, powodujący schłodzenie rozgrzanych tkanek oraz wzmagający efekt ujędrnienia.

więcej w Cabines nr 41

Karolina Lipska
publikacje Cabines 41
do góry | powrót