Refleksologiczny masaż przeciwzmarszczkowy

powrót

Masaż

Coraz więcej osób poszukuje zabiegów mających wpływ na poprawę wyglądu i samopoczucia, ale również będących doskonałą terapią antystresową i relaksującą. Obecnie, ze względu na pozytywne działanie, dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie formy masażu.
Kosmetolog - zabiegi
Refleksologiczny masaż przeciwzmarszczkowy

Efektywność terapii manualnych zyskała uznanie również wśród lekarzy medycyny estetycznej i chirurgów plastyków, z którymi współpracują masażyści. Masaże doskonale przygotowują twarz do zabiegów medycyny estetycznej, a także przyspieszają rekonwalescencję. Masaże twarzy są częstym dodatkiem do zabiegów pielęgnacyjnych w salonach kosmetycznych. Techniki masażu mające na celu poprawę kondycji i wyglądu twarzy są również stosowane jako niezależne zabiegi przeciwzmarszczkowe, liftingujące, drenujące. Regularny i prawidłowo wykonany masaż może dawać efekty przewyższające oczekiwania pacjentów, a niekiedy samych terapeutów. Mimo że spektakularność efektów nie jest aż tak częsta, jak się tego oczekuje, doznania podczas masażu i jego pozytywny wpływ niemal zawsze wiążą się z zadowoleniem i lepszym samopoczuciem pacjentów. Refleksologia twarzy w procedurze przeciwzmarszczkowej jest jedynym w swoim rodzaju zabiegiem, dającym efekty pielęgnacyjno-estetyczne i terapeutyczne. Refleksologia twarzy polega na stymulacji stref oraz punktów akupunkturowych, która pobudza system nerwowy, krwionośny oraz energetyczny, dlatego zmiany podczas zabiegu zachodzą zarówno w obrębie twarzy, jak i całego organizmu. Wygląd twarzy, napięcie skóry, kolor, ilość i charakter zmarszczek odzwierciedlają stan narządów wewnętrznych (sprzężenie zwrotne: organy wewnętrzne – skóra). Refleksoterapia wprowadza organizm w stan homeostazy i pobudza procesy regeneracyjne oraz regulujące funkcje organizmu. Następuje przyspieszenie przemiany materii, detoksykacja organizmu oraz poprawa krążenia krwi i limfy. Masaż refleksologiczny twarzy powoduje obniżenie napięcia nerwowego, wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Dzięki stymulacji ciała migdałowatego i oddziaływaniu na układ limbiczny następuje uwolnienie od złych emocji oraz przewartościowanie uczuć, co pozytywnie wpływa na postrzeganie samego siebie i relacje z innymi ludźmi. Podczas zabiegu wydzielają się również endorfiny, wpływające na poprawę samopoczucia.

Kosmetyczne działanie refleksologicznej procedury przeciwzmarszczkowej

Wygląd twarzy odzwierciedla stan narządów wewnętrznych. Wczesne pojawianie się zmarszczek i bruzd oraz wszelkich zmian skórnych jest związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem poszczególnych organów w organizmie. Przedwcześnie powstające zmarszczki między brwiami sugerują zaburzenia energetyczne na poziomie wątroby, poprzeczne linie na czole świadczą o niedostatecznym nawodnieniu organizmu, za które odpowiedzialne jest nieprawidłowe funkcjonowanie jelita grubego. Odruchowa stymulacja narządów wewnętrznych dzięki refleksoterapii przekłada się na postępowanie przeciwzmarszczkowe na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Zaburzenie przewodnictwa nerwowego powoduje zmniejszenie jędrności mięśni. Bezpośrednio połączona z mięśniami skóra staje się wiotka i opada, co skutkuje powstawaniem zmarszczek. Specyficzne techniki pracy na mięśniach pobudzają komunikację nerwową, napięcie i jędrność mięśni. Zapobiega to powstawaniu nowych zmarszczek, bruzd i zmniejsza bądź likwiduje już istniejące. Poprawia się witalność skóry twarzy. Poprzez pobudzenie mikrokrążenia krwi i limfy ustępują obrzęki i opuchlizny w obszarze twarzy. Przywrócony zostaje naturalny koloryt skóry, twarz wygląda na zdrowszą, bardziej wypoczętą i zrelaksowaną.

więcej w Cabines nr 40

Karolina Lipska
publikacje Cabines 40
do góry | powrót