Makijaż nastolatki

powrót

Makijaż

Tak to już bywa, że nasze skarby często lubimy zatrzymywać jedynie dla siebie – do niedawna, niestety, była to również moja przypadłość. Z czasem jednak odkryłem lekarstwo i zrozumiałem, iż największym szczęściem jest możliwość dzielenia się z innymi – choćby nawet wiedzą lub doświadczeniem. Toteż już dzisiaj chcę zabrać Was ze sobą w magiczną podróż do krainy piękna i koloru. Zapraszam do akademii makijażu!
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Makijaż nastolatki

W dobie dwudziestego wieku, gdy do czynienia mamy ze środkami masowego przekazu, a celebrowanie znanych osób jest na porządku dziennym, młode dziewczyny chcą się do nich upodobnić. Najprostszym sposobem na osiągnięcie efektu wydaje się podobny styl ubierania się, fryzura lub makijaż – elementy, które sprawiają, że gwiazdy prezentują się nieskazitelnie. Młode fanki nie zdają sobie jednak sprawy z faktu, iż wizualny efekt końcowy to połączenie wielu ściśle dopracowanych składowych, nad którymi pracują specjaliści od wizerunku oraz graficy komputerowi. W efekcie starają się odwzorować obcy im styl, przez co tak naprawdę krzywdzą siebie, a że często towarzyszy temu zbyt intensywny makijaż, wówczas robi się to już zabawne. Bezmyślnie kopiując detale czyjejś kreacji, tak naprawdę mogą stracić na urodzie i zgasić swoje mocne strony.

Kiedy ten pierwszy raz?

Czy jest jakaś granica wiekowa, po przekroczeniu której możesz pozwolić sobie na widoczne elementy makijażu? W zasadzie nie, pozostaje jedynie kwestia wykreowania własnego „ja” lub inaczej – odkrycia go oraz poznania siebie samej. Aby móc tuszować swoje słabe strony oraz akcentować to, co niezwykłe, musisz wiedzieć, co w sobie lubisz, a co niekoniecznie. Pamiętaj jednak, by dać sobie czas, poznać podstawowe techniki makijażu, przestudiować produkty kosmetyczne dostępne na rynku – ich składy oraz działanie, dokonać wyborów, korzystając z porad fachowców. Zastosowanie się do tych kilku zasad pozwoli Ci uniknąć wielu przykrych niespodzianek, jak choćby nawet choroby skórne.

Higiena to podstawa!

Niezależnie od wieku każda kobieta powinna dbać o swoją cerę, postępując zgodnie z higienicznymi normami, by dłużej cieszyć się nieskazitelną cerą. Po powrocie z przyjęcia, przed położeniem się spać, poświęć pięć minut na demakijaż, by uniknąć problemów skórnych i podrażnienia spojówek. Absolutnie zakazane jest nakładanie kolejnej warstwy makijażu na pozostałości z dnia wczorajszego. Poza tym dezynfekuj pędzle, aplikatory, puszki czy też gąbeczki, którymi nakładasz podkład.

Jakie kolory stosować?

Tak naprawdę gama kolorystyczna nie ogranicza Cię w żaden sposób, może poza tym, że warto wcześniej zasięgnąć opinii osób pracujących w branży. Z pewnością wiesz, że kobiety reprezentują różne typy urody i to ma właśnie kluczowe znaczenie przy doborze kolorystycznym cieni do powiek czy podkładów. Jeżeli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie znajdziesz specjalistów, nie załamuj się – zapewniam, że niezależnie od typu Twojej urody neutralne cienie w kolorach różu, beżu, brązu, palety szarości i grafitu krzywdy Ci nie zrobią. Malując młode damy, zawsze dbam o to, aby makijaż prezentował się bardzo subtelnie, gdyż w innym przypadku osiągniemy niepożądany efekt postarzenia. Odpadają więc bardzo intensywne cienie, ostra pomadka, mocno przyciemniający podkład lub puder – wszystko to sprawi, że utracisz swoją naturalność, a w efekcie – swój urok.

więcej w Cabines nr 40

Dominik Ćwiklik
publikacje Cabines 40
do góry | powrót