Makijaż natryskowy - hit prosto z USA

powrót

Makijaż

Marzysz o makijażu jak hollywoodzka gwiazda? Nic prostszego. Teraz makijaż natryskowy wykonywany przez amerykańskich makijażystów jest dostępny również w Polsce.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Makijaż natryskowy - hit prosto z USA

Na czym polega makijaż natryskowy?

Make-up Airbrush to alternatywa dla tradycyjnych metod nakładania kosmetyków. Jest to technika bardzo interesująca i nowatorska, ponieważ kosmetyku nie wciera się w skórę, a jedynie natryskuje się i pozostawia do wyschnięcia. Dostępne na rynku podkłady do wykonywania makijażu airbrush mogą być na bazie silikonu lub wody. W przypadku wyraźnych niedoskonałości skóry zaleca się nałożenie korektora przed natryśnięciem podkładu.

Makijaż wykonuje się metalowym pistoletem podobnym do pistoletu do zdobienia paznokci techniką natryskową. Wykonanie i przygotowanie skóry do zabiegu makijażu przypomina w dużej mierze wykonanie makijażu tradycyjnymi technikami, z tą tylko różnicą, że zamiast silikonowej gąbki, pędzli i innych narzędzi wykorzystuje się pistolet typu airbrush oraz szablony, które pozwalają nadać np. brwiom, ustom odpowiedni kształt. Ułatwiają także nałożenie cieni na powieki. Barwniki (kosmetyki) są w postaci płynnej, co umożliwia natryśnięcie ich na twarz przy pomocy pistoletu z cienką dyszą – mówi Grażyna Kobylińska z Art- Cosmetics.pl.

Zalety i wady makijażu natryskowego

Makijaż natryskowy jest lekki, subtelny i naturalny, dzięki czemu nie powoduje efektu maski. Niestety, trwałość makijażu natryskowego w porównaniu do tradycyjnego pozostawia wiele do życzenia. Najważniejszą cechą makijażu wykonanego w salonie kosmetycznym poza jego dostosowaniem do typu urody i charakteru okazji jest jego trwałość. Głównymi klientkami salonów kosmetycznych są bowiem panny młode oraz osoby wybierające się na różnego rodzaju bale (karnawałowe, studniówkowe). Taki makijaż musi utrzymać się na skórze często przez 8-12 godzin. Lekki makijaż wykonany techniką airbrush, mimo częstych zapewnień producentów, nie ma takich szans – twierdzi Grażyna Kobylińska.

Makijaż natryskowy jest znakomitym rozwiązaniem dla tych, dla których spektakularny efekt finalny ma większe znaczenie niż trwałość makijażu. Dlatego znakomicie sprawdza się w charakteryzacji filmowej czy makijażach do sesji fotograficznych, a także jako makijaż dzienny. Makijaż natryskowy najpowszechniej wykorzystywany jest przez charakteryzatorów filmowych i teatralnych oraz przez makijażystów (do wykonania makijażu do sesji zdjęciowych). Daje możliwość wykonania bajecznych, niemożliwych do osiągnięcia tradycyjnymi technikami efektów w makijażu ekstrawaganckim, np. efektu koronki lub mieszania kolorów tęczowych idealnie przechodzących z jednej barwy w kolejne. Nie cieszy się jednak jeszcze dużym powodzeniem wśród pracowników i właścicieli salonów kosmetycznych – mówi Grażyna Kobylińska.

więcej w Cabines nr 40

Ewelina Kudera
publikacje Cabines 40
do góry | powrót