Obraz mówi więcej niż 1001 słów

powrót

Makijaż

Druga część artykułu poświęconego doborowi fryzury i koloru włosów do kształtu twarzy. Tutaj zaprezentowane zostały fryzury dla twarzy trójkątnej.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Obraz mówi więcej niż 1001 słów

Trójkąty mają najczęściej bardzo cieniutkie i delikatne włosy, występujące w małej ilości. Najlepiej je optycznie zagęścić i wzbogacić formą i kolorem. Aby nadać fryzurze więcej objętości, stosujemy odpowiednią technikę ścinania włosów, farbowania kilkoma kolorami, budując architekturę za pomocą osadzania światła i cienia, czyli podobnie jak w makijażu. Możemy nawet powiedzieć, że dobry fryzjer czyni makijaż na włosach. Wszystkie wymienione zabiegi, jak i inne, np. stosowanie pasemek o różnych szerokościach i kolorach, od cieniutkich, wąskich po szerokie i grube, od jasnych, pastelowych po intensywne i ciemne, które prowadzą do zwiększenia objętości włosów, są wskazane. Trójkąt to forma twarzy charakteryzująca się szerokim czołem i spiczastą brodą. Makijaż, jak i fryzura mają za zadanie wypełnienie i zakamuflowanie w odpowiednich miejscach mankamentów twarzy. W przypadku trójkąta najważniejsza jest grzywka, która stanowi absolutne tabu. Obojętnie, czy jest prosta, asymetryczna, długa czy krótka, klasyczna czy dynamiczna – ona powinna występować zawsze. Fryzura ma za zadanie schować zbyt spiczastą brodę i ją zaokrąglić, a także sprawić, aby zbyt szczupłe okolice trzeciej strefy stały się pełniejsze. Trójkąty o twarzach bardzo drobnych, a nawet szczupłych i długich, zawsze będą wyglądać korzystniej we włosach jaśniejszych niż ciemniejszych i w kolorach cieplejszych niż zimniejszych, korzystniej we fryzurach do brody i np. lokach lub prostych, ale krótszych.

Proszę pamiętać, że jeśli włosy są ciemniejsze, cera wydaje się bardziej blada. Za ciemne włosy nadają twarzy wyraz powagi, a nawet mogą postarzać.

więcej w Cabines nr 40

Luiza Lenartowicz
publikacje Cabines 40
do góry | powrót