Opalenizna w kilka minut

powrót

Technika

Jeżeli szukasz alternatywy dla opalenizny uzyskanej dzięki słońcu lub solarium, to opalanie natryskowe jest dla Ciebie. To jedyny zabieg, który bezpiecznie opala ciało, jednocześnie je pielęgnując. Dzięki opalaniu natryskowemu możemy się cieszyć piękną i zdrową opalenizną zaledwie w kilka minut!
rejuvi cosmetics
Opalenizna w kilka minut

Co to jest opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe (przy użyciu sprayu) to metoda uzyskania opalenizny bez konieczności ekspozycji ciała na promieniowanie UV. Dzięki temu zabiegowi można cieszyć się piękną opalenizną przez cały rok lub zarezerwować go na specjalne okazje, gdyż już po jednej wizycie skóra przybiera piękny, brązowy kolor. Dzięki opalaniu natryskowemu skóra nie jest narażona na wysuszenie, fotostarzenie, oparzenia i przebarwienia. – Brązowa skóra wygląda zdrowo i elegancko. Uzyskanie efektu widocznej opalenizny na słońcu lub w solarium wymaga cierpliwości. Co więcej, nie wszyscy mogą poddawać się ekspozycji na szkodliwe promieniowanie UV, które może powodować podrażnienia, alergie czy przebarwienia – tłumaczy Małgorzata Majcher z SunFX Polska.

Jak wygląda zabieg?

Kosmetyczka w specjalnie skonstruowanej kabinie przy pomocy urządzenia natryskowego rozpyla lotion. Natychmiast po zabiegu możemy cieszyć się piękną i równomierną opalenizną, która utrwali się w ciągu 5–12 godzin.

  • Zabieg wykonywany jest na stojąco, w specjalnej kabinie, za pomocą urządzenia rozpylającego preparat opalający. Samo jego nakładanie trwa około 5 minut. Wcześniej jednak, w celu uzyskania najlepszego efektu, należy wykonać peeling całego ciała. Po nałożeniu preparatu kosmetyczka osuszy ciało suszarką, w którą wyposażony jest sprzęt do opalania, żeby preparat całkowicie się wchłonął – mówi Małgorzata Majcher. Preparaty stosowane do zabiegu są bezpieczne i nie powodują podrażnień nawet u alergików. Nie pozostawiają żadnego zapachu, plam, a skóra wygląda naturalniej niż po wizycie w solarium.
  • Odcień opalenizny dobierany jest indywidualnie do karnacji klienta, zaś preparaty używane do zabiegu są bezwonne, nie zawierają alkoholu, perfum ani konserwantów, dlatego usługa proponowana jest także kobietom w ciąży oraz osobom z alergiami – twierdzi Małgorzata Majcher. Cały zabieg łącznie z suszeniem trwa około 15–20 minut.

Zalecenia

W salonach często wykonuje się całościową usługę, która obejmuje również peeling przed opalaniem. Peeling można również zrobić w domu, zwracając szczególną uwagę na pogrubioną skórę w okolicach kolan, łokci, kostek oraz czubków palców. Na tym etapie nie należy używać preparatów nawilżających, antyperspirantów ani perfum. Całkowity czas barwienia skóry waha się od 5 do 12 godzin; po upływie tego czasu można się wykąpać. Bardzo ważne jest również opowiednie nawilżanie i natłuszczanie skóry.

  • Zaleca się założenie ciemniejszych ubrań w dniu opalania. Kolor utrwala się jeszcze przez kolejne 5– –12 godzin, najlepiej odczekać około 7 godzin przed wzięciem prysznica. Jeśli chcemy wyglądać pięknie na szczególną okazję, najlepiej opalać się dwa dni lub dzień przed wielkim wyjściem – twierdzi Małgorzata Majcher.

Zalety

To idealne rozwiązanie dla osób, które powinny unikać słońca lub solarium, kobiet w ciąży, osób posiadających jasną i wrażliwą cerę. Jest to świetny, zdrowy sposób na piękny wygląd. Opalenizna wygląda naturalnie i efektownie.

Źródła

więcej w Cabines nr 39

Ewelina Kudera
publikacje Cabines 39
do góry | powrót