Kształt twarzy a fryzura cz. 1

powrót

Makijaż

Zawód wizażysty łączy w sobie wiele pokrewnych zawodów, takich jak charakteryzator, kosmetyczka, fryzjer, projektant, fotograf itp. Najlepiej przygotowani wizażyści posiadają wykształcenie także z zakresu stylizacji i analizy kolorystycznej. Czym się oni właściwie zajmują? Wszyscy wiemy, że oczywiście twarzą, makijażem artystycznym, ale mało kto wie, że top wizażysta potrafi dobrać i dopasować fryzurę często lepiej niż przeciętny fryzjer stylista, a bywa, że również ją samodzielnie wykonuje.
Biotechnologia
Kształt twarzy a fryzura cz. 1

Dzisiaj zaprezentuję coś zupełnie nowego: propozycje fryzur dopasowanych do kształtu twarzy. W tym spotkaniu omówię twarz podłużną.

Twarz pociągła

Wydłużony owal może kryć w sobie kilka różnych typów, np. twarz owalną, trójkątną lub prostokątną. Każda forma twarzy może być wydłużona. Naszym zadaniem jest poprzez odpowiedni makijaż, korekcję i modelaż doprowadzić kształt twarzy do ideału. Z pomocą przychodzi tutaj kolor i długość włosów, a także odpowiedni fason fryzury. Zanim dobierzemy odpowiedni kolor i formę, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Jakim typem kolorystycznym i urody jest klientka? Jaki reprezentuje styl? Jakie ma życzenia? Czy jesteśmy w stanie je spełnić?

Bywa, że klient przynosi ze sobą zdjęcie gwiazdy filmowej lub ze sceny muzycznej i chce tak samo wyglądać, tj. mieć takie same włosy (kolor, gęstość i ilość), co bywa mało realne z różnych powodów. Klientka mająca niewielkie pojęcie o włosach będzie miała trudności ze zrozumieniem, że kiedy jest ich mało, są delikatne i cienkie, trudno będzie uzyskać efekt jak u Violetty Villas. Jeśli nadal się upiera, mamy dwa rozwiązania: poinformować ją o konsekwencjach albo odmówić wykonania usługi, pod którą trudno będzie nam się podpisać. Fryzura dla twarzy pociągłej ma na celu skrócić, wypełnić i poszerzyć twarz. Mamy wyglądać tak, jakbyśmy utyły 5 kg, co na twarzy jest od razu widoczne.

więcej w Cabines nr 39

Luiza Lenartowicz
publikacje Cabines 39
do góry | powrót