Peeling kawitacyjny

powrót

Technika

Jeśli szukasz zabiegu, który bezboleśnie i dokładnie oczyści skórę twarzy, szyi i dekoltu, na który nie trzeba poświęcać wiele czasu, to peeling kawitacyjny jest idealnym rozwiązaniem. To także świetny sposób na błyskawiczne odświeżenie skóry, np. przed imprezą, a tych nie zabraknie w nadchodzącym karnawale.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Peeling kawitacyjny

Kawitacja ultradźwiękowa (oczyszczanie ultradźwiękowe lub peeling kawitacyjny) to jedna z metod oczyszczania skóry w gabinecie kosmetycznym. Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) to zabieg kosmetyczny polegający na głębokim oczyszczaniu skóry. Zjawisko kawitacji polega na powstawaniu pęcherzyków gazowych. Przy stosowaniu przyjętych dawek wystąpienie kawitacji jest znikome, z racji tego, że wywołuje wzrost ciśnienia w tkankach i może spowodować zniszczenie struktur tkankowych, co w zabiegach kosmetycznych nie jest pożądane – mówi Anna Jurgielaniec, licencjonowany kosmetolog, właścicielka Gabinetu Kosmetologii Geranium w Koszalinie.

To zabieg bezbolesny, przyjemny, trwający około 30 minut, który wykonuje się jako kurację lub jednorazowo, w zależności od potrzeb skóry. Peeling kawitacyjny można przeprowadzić na twarzy, dłoniach oraz plecach. Kawitacja pozytywnie działa również na głębsze warstwy naskórka, dlatego po peelingu dobrze jest dostarczyć skórze różne aktywne składniki w zależności od jej kondycji i potrzeb (np. witamina C, kolagen, żeń-szeń itp.). Kawitacja stanowi również doskonały wstęp do dalszych zabiegów kosmetycznych (eksfoliacja kwasami, sonoforeza, jonoforeza itp.). Do zabiegu wykorzystuje się specjalny aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, ktory w połączeniu z wodą (tonikiem) oczyszcza powierzchnię skóry.

Zabieg przeprowadzany jest za pomocą specjalnej szpatułki połączonej ze źródłem drgań o częstotliwości ultradźwiękowej. Drgania przenoszone na skórę prowadzą do usunięcia obumarłych komórek wierzchniej warstwy naskórka i zanieczyszczeń powstałych na skórze. Szybkie wibracje sprawiają, że obumarłe cząstki odrywają się od skóry. Wykorzystanie preparatów zmiękczających powoduje udrożnienie ujść porów i ułatwia oczyszczanie skóry. Zmiana pozycji szpatułki wywołuje mikromasaż tkanki, co umożliwia lepsze ukrwienie skóry i jej odżywienie. Za pomocą szpatułki można również wprowadzać w głąb skóry kosmetyki. Substancją sprzęgającą jest woda – mówi Anna Jurgielaniec. Peeling kawitacyjny jest szczególnie polecany dla osób ze skórą skłonną do wyprysków, trądzikową i przetłuszczającą się, ponieważ usuwa zalegające w porach skóry sebum, a przy regularnym stosowaniu zmniejsza też przetłuszczanie. Ponieważ zabieg nie wymaga rozgrzewania, można go również wykonywać przy skórach naczyniowych, wrażliwych, cienkich i skłonnych do podrażnień.

Wskazania do zabiegu to: trądzik (odtoksycznienie skóry), zmarszczki (pobudzenie ukrwienia), skóra wymagająca rewitalizacji, poprawy kondycji, aktywacji transportu limfy (opuchlizna), skóra sucha i zrogowaciała, nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit – wylicza Anna Jurgielaniec.

Zabieg rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne, pozwala rownież na dokładne usunięcie zrogowaciałego naskórka, zaskórników, toksyn, wydzielin gruczołów łojowych i bakterii. Dodatkowo wygładza skórę, doskonale nawilża oraz zmiękcza naskórek. Po zabiegu skóra jest czysta, gładka i nawilżona, bez podrażnień. Peeling kawitacyjny wzmaga także produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Innymi zaletami kawitacji jest poprawa mikrokrążenia i poprawa struktury blizn.

Przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezpiecznym, obarczonym minimalnymi powikłaniami, ale – jak każdy zabieg – ma swoje przeciwwskazania. Dlatego warto wybierać wykwalifikowane kosmetyczki, kosmetologów, którzy potrafią stosować tego typu urządzenia. Przeciwwskazania do zabiegu to m.in.: nowotwór, ciąża, karmienie piersią, zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenia czucia, gruźlica płuc, gorączka, zaburzenia krzepnięcia krwi, menstruacja, przerwana ciągłość skóry, ropne stany zapalne skóry, dermatozy, skaza krwotoczna, infekcje ogólnoustrojowe, rozrusznik serca, metalowe części w tkankach poddawanych zabiegowi – mówi Anna Jurgielaniec.

Źródła:

www.peelingkawitacyjny.blog.onet.pl
www.maluchy.pl/artykul/263
www.kobieta.wp.pl/kat,26369,title,PeelingKawitacyjny,wid,11284977,wiadomosc.html?ticaid=19491
www.cec-efekt.pl/pl/Oferta/PEELINGKAWITACYJNY-aktywne-oczyszczanie
www.perfect-body.wroclaw.pl/?peelingkawitacyjny-br-i-ultradzwieki,63
www.beastudio.pl/zabiegi.php?id=5
www.alter-ego.net.pl/peeling_kawitacyjny.html
www.15-115.pl/zabiegi.php?page=peeling_kawitacyjny
www.zdrowieiuroda.opole.pl/naszaoferta/peeling-kawitacyjny
www.zadbajosiebie.com.pl/peeling_kawitacyjny.html
www.lula.pl/lula/1,95647,7160116,NASZ_TEST__Peeling_kawitacyjny_z_sonoforeza.html
www.wanilia-gabinet.pl/z-peeling_kawitacyjny-pozostale_uslugi-twarz
www.jejuroda.pl/scieraniezaawansowane-peeling-kawitacyjny
www.przystanekuroda.cafeteria.pl/zabiegi-twarz/peeling-kawitacyjny
www.bodysecret.pl/index.php?cmd=page&id=70

więcej w Cabines nr 38

Ewelina Kudera
publikacje Cabines 38
do góry | powrót