Konturowanie biustu kwasem hialuronowym

powrót

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna w coraz większym zakresie spełnia marzenia o pięknym wyglądzie. Najnowsze metody modelowania sylwetki są kluczem do osiągnięcia w krótkim czasie pożądanego kształtu ciała. Z oczywistych powodów, jakimi są fizjologicznie uwarunkowane zmiany wyglądu w różnych etapach życia, obszarem szczególnych oczekiwań związanych z korektą jest biust. Dotychczas stosowane metody implantologii z uwagi na szereg przeciwwskazań dyskwalifikowały wiele zdecydowanych na zabieg pacjentek. Długie lata badań, zapoczątkowane przez japońskich naukowców, zaowocowały powstaniem produktu do wstrzykiwań w dużych objętościach. Jest nim żel kwasu hialuronowego.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Konturowanie biustu kwasem hialuronowym

Bezpieczeństwo powiększania piersi kwasem hialuronowym zostało klinicznie potwierdzone i udokumentowane podczas 10 milionów zabiegów wykonanych na świecie od 1996 roku. Na polskim rynku medycyny estetycznej protokół ten pojawił się rok temu. Stosowany w nim preparat jest stabilizowany, pochodzenia niezwierzęcego i w mniej niż jednym procencie różni się od naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki temu ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych jest praktycznie wyeliminowane, a wymodelowany obszar wygląda całkowicie naturalnie. Preparatem, który stosowany jest do powiększania biustu, można także modelować kształt pośladków, łydek, dłoni, klatki piersiowej u mężczyzn oraz korygować budowę narządów płciowych. Jest to zabieg o obniżonej inwazyjności, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Przez zaledwie dwumilimetrowe nacięcie w piersi kaniulą (tępą igłą) podawany jest podskórnie wypełniacz. Jego ilość zależy od tego, jak dużej zmiany oczekuje pacjentka. Najczęściej wstrzykuje się 100-250 ml preparatu do jednej piersi, co powiększa ją o 1-2 rozmiary. Grupę potencjalnych pacjentów stanowią inne osoby aniżeli te, które decydują się na implanty. Przede wszystkim są to kobiety planujące jeszcze ciążę, obawiające się blizn, z przeciwwskazaniem do narkozy, a także oczekujące korekty ubytków powstałych w wyniku choroby. Metodę tę stosuje się również u osób zbyt szczupłych na autotransplantację tkanki tłuszczowej. Godny uwagi jest fakt, że podana masa jest transparentna, więc nie powoduje zaburzeń obrazu mammograficznego i diagnostyki USG oraz nie maskuje ewentualnych zmian patologicznych. Ważny jest także brak ograniczeń wiekowych. Osoby starsze poza przywróceniem kształtu mogą się nawet spodziewać zdecydowanej poprawy jakości skóry dzięki silnej stymulacji syntezy kolagenu i tym samym ujędrnieniu skóry piersi.

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Preparat wchłania się całkowicie po około 24 miesiącach. Największa absorpcja zachodzi w ciągu 12 pierwszych tygodni. Dlatego dla podtrzymania efektu po roku należy dostrzyknąć połowę wcześniej wprowadzonej ilości. Po 12 miesiącach odżywiona kwasem hialuronowym skóra jest w stanie wchłonąć mniej, więc po dwóch latach wystarczy uzupełnienie w ilości 30% pierwszej dawki.

Po zabiegu

Zabieg trwa około 40 minut. W jego trakcie lekarz konsultuje z pacjentem, czy podana dawka preparatu spełnia jego oczekiwania, czy należy ją zwiększyć. Po wstrzyknięciu, około dwóch godzin klient pozostaje w gabinecie, następnie może wrócić do codziennej aktywności. Dla poprawnego ułożenia wypełniacza przez kilka dób należy unikać spania na brzuchu. Przez minimum 3 tygodnie zalecane jest noszenie lekkiego, sportowego, miękkiego biustonosza, podtrzymującego kształt piersi. Ważnym elementem pielęgnacji pozabiegowej są codzienne, wykonywane przez dwa tygodnie masaże. Może je wykonywać poinstruowana przez lekarza kosmetyczka. Wskazana jest także pielęgnacja gabinetowa, gdyż odżywiana systematycznie skóra wolniej absorbuje podany kwas hialuronowy. Natomiast niewskazane jest stosowanie na powierzchni poddanej zabiegowi fal radiowych oraz ultradźwięków.

więcej w Cabines nr 37

mgr Katarzyna Rembelska
publikacje Cabines 37
do góry | powrót