Woda drąży... tłuszcz

powrót

Medycyna estetyczna

Problemy z nadwagą i chęć cieszenia się zgrabną sylwetką sprawiają, że wymagania pacjentów klinik estetycznych stale rosną. Oczekują oni coraz częściej szybkich, wyraźnych i z góry określonych rezultatów. Pragną uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub poprawić linię ciała w sposób bezbolesny, bezpieczny i komfortowy, bez przykrych dolegliwości i uciążliwej rekonwalescencji. Z pomocą przychodzi im rozwój nowoczesnych technologii i postęp medycyny estetycznej.
rejuvi cosmetics
Woda drąży... tłuszcz

Nowatorska metoda usuwania tłuszczu i modelowania sylwetki, nazywana WAL (water-jet assisted liposuction), pozwala przeprowadzić zabieg z efektami znacznie lepszymi niż inne metody liposukcji, a dodatkowo daje możliwości korygowania owalu twarzy i modelowania sylwetki poprzez wykorzystanie autogennej tkanki tłuszczowej do reimplantacji (więcej o tym zabiegu w Cabines nr 36).

Technika zabiegu

Najprościej rzecz ujmując, zabieg polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Poprzez niewielkie nacięcie w skórze wprowadza się w tkankę tłuszczową kaniulę z cienkim, ukierunkowanym, pulsującym strumieniem roztworu, który wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę, nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur, takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne. Strumień ma moc podobną do silnego strumienia prysznicowego, w związku z czym nie rozrywa tkanek, nie powoduje ich uszkodzeń ani opuchlizny i krwiaków. Podczas infiltracji kaniulą wykonuje się łagodne ruchy – podobne do ruchu smyczka – dzięki czemu prześlizguje się ona z łatwością przez tkankę i uwalnia adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, przeznaczone do usunięcia. Po spełnieniu swego zadania płyn jest razem z komórkami tłuszczowymi usuwany poprzez odessanie tą samą kaniulą. Płyn ten nie kumuluje się w organizmie i dzięki temu ryzyko negatywnych reakcji organizmu na jego obecność jest zminimalizowane. Równoczesne podawanie i odprowadzanie płynu do infiltracji ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu.

Zalety metody WAL

Zabieg metodą WAL wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu podczas zabiegu pacjent ma cały czas kontakt z lekarzem. Całkowitą nowością jest powiązanie procesu infiltracji i odsysania tłuszczu z jednoczesnym podawaniem środka znieczulającego. Znieczulenie miejscowe ma także ogromne znaczenie dla precyzji wykonywania zabiegu. Dzięki temu w trakcie operacji rzeczywisty obrys ciała i kształt modelowanego obszaru są doskonale widoczne, co daje pełną kontrolę i pozwala na bieżąco oceniać rezultaty zabiegu. Pacjenci nie wymagają również hospitalizacji. Ich samopoczucie w trakcie i po zabiegu jest bardzo dobre i mogą oni zaraz po wizycie w klinice bez obaw wrócić do domu. Metoda WAL niesie ze sobą jeszcze jedną nie spotykaną dotychczas możliwość. W połączeniu z metodą BEAULI (Breast Augmentation and Reconstruction by Lipotransfer) pozwala na uzyskiwanie nie uszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą być wykorzystane do reimplantacji, czyli na przykład do zabiegów powiększania piersi lub ich rekonstrukcji po zabiegach mastektomii i zabiegach wycięcia guzków, wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy czy likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków. Pozyskany w procesie odsysania tłuszcz jest bowiem najbardziej naturalnym i bezpiecznym wypełniaczem. Zabiegi reimplantacji mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym, podczas jednej sesji operacyjnej z odsysaniem.

więcej w Cabines nr 37

Artur Broma
publikacje Cabines 37
do góry | powrót