Co wizażysta powinien wiedzieć o podkładach... cz. I

powrót

Makijaż

Po czym rozpoznać najlepszy make-up? Jak sprawdzić jego jakość? Jakie występują rodzaje make-upów? Jak dobrać najlepszy kolor? Czy zawsze make-up należy przypudrować? Czy latem używamy innych makeupów? Czym je nakładać? Czy fluidy mogą uczulać?
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Co wizażysta powinien wiedzieć o podkładach... cz. I

Wydaje się, że wszystko już zostało powiedziane na temat „podkładów”. Kobiety kupują przeróżne marki fluidów czy kompaktów, rzadko zastanawiając się nad tym, czym je będą nakładać. Najczęściej wykorzystują do tego swoje palce, wklepując make- -up jak krem. Jednak płynne czy kremowe produkty różnych marek, które na pierwszy rzut oka są podobne, mogą mieć zupełnie inną szybkość parowania, a co za tym idzie – wysychania. Problem pojawia się, kiedy np. zmieniamy markę na inną i z przyzwyczajenia próbujemy w ten sam sposób nałożyć nowy kosmetyk. Okazuje się, że po nałożeniu kilku plamek na czoło, policzki brodę i czubek nosa, czyli tak jak krem, mamy trudności z rozprowadzeniem kosmetyku, ponieważ zdążył on już zaschnąć.

Klientki szukają winy w firmach albo w przeterminowaniu lub innych wyimaginowanych ukrytych wadach. Prawda jest zupełnie inna. Dzisiaj prawie każda szanująca się marka podaje informację o terminie trwałości po otwarciu produktu lub podaje termin ważności i dodaje ulotkę z opisem zastosowania produktu, ponieważ takie są wymogi i normy ustawowe. Jeśli mamy jakiś problem, najlepiej kontaktować się bezpośrednio z firmą, która szybko rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jak sprawdzić jakość fluidu?

Metoda Luizy Lenartowicz zwana „de leną”

Siłę krycia sprawdzamy na nadgarstku, ponieważ tu jest najjaśniejsza skóra i dobrze widać żyłki. Jeżeli make- -up pokryje żyłki za pierwszym razem, oznacza to, że jest silnie kryjący, a jeżeli będą widoczne nawet po drugiej warstwie, mamy do czynienia z fluidem transparentnym.

Konsystencję (jak fluid się rozprowadza, jak wsiąka, jak przylega do skóry, jak pachnie i jak szybko schnie) sprawdzamy na wewnętrznej stronie dłoni, na „poduszeczce”, z której wychodzi kciuk. Kolor fluidu sprawdzamy w kilku miejscach twarzy: na czole, na policzkach, na granicy żuchwy i szyi.

Rodzaje podkładów

Make-up, czyli kosmetyk zwany potocznie podkładem, występuje w kilku postaciach: płynnej, kremowej, stałej kremowej-kompaktowej, stałej pudrowo- kremowej, sypkiego pudru mineralnego.

Day Cream Make Up

Połączenie fluidu z nawilżającym kremem, rodzaj barwiącego, tonującego kremu nawilżającego na dzień. Płynny i delikatny, zawiera kompleks przeciwzmarszczkowy i filtry przeciwsłoneczne. Siła krycia Day Creamu jest subtelna, bardziej wyrównuje koloryt cery. To doskonały produkt do stosowania np. w sytuacji, kiedy szyja jest jaśniejsza od dekoltu, kiedy chcemy, aby makijaż wkomponował się w kolorystykę i konsystencję ciała. Gdy cera wymaga większej siły krycia, mieszamy go z fluidem wodoodpornym czy sztyftem albo dobieramy idealny kolor fluidu kryjącego. Day Cream można mieszać z innymi fluidami i pudrami mineralnymi, tworząc nowe konsystencje i odcienie. Doskonały produkt na lato, kiedy twarz jest opalona, a widoczne rumieńce na policzkach i czubku nosa wymagają zatuszowania. Jeśli chcemy, aby skóra miała większy kontakt z powietrzem bez korzystania z pudru, sięgamy po Day Cream. Równie dobrze sprawdza się przy bardzo suchej cerze, jak i mieszanej. Cera tłusta wymaga innego kosmetyku. Można go stosować zamiast kremu i wyjątkowo w taki sam sposób nakładać. Jest kosmetykiem cenionym przez osoby, które lubią naturalny wygląd. Ostatnio także panowie zaczęli korzystać z tego przywileju.

Aqua Base Make Up

Silnie nawilżający, płynny, wygładzający, kryjący, lekko matujący fluid, dzięki zawartym składnikom pielęgnacyjnym koi podrażnienia skóry. Małe niedoskonałości są przykryte delikatną powłoczką. Subtelna receptura polecana jest osobom, które lubią swobodę na twarzy, są przeciwni wrażeniu „maski”. Fluid najlepiej nakładać pędzlem lub silikonową gąbką.

Body and Face Waterproof

Wodoodporny fluid nawilżający o przedłużonej trwałości 72 h, płynny, silnie kryjący, a jednocześnie lekki. Wystarczy cienka warstwa, aby pokryć nawet duże przebarwienia i nierówności skóry. Odpowiednio utrwalony staje się wodoodporny. Polecany dla każdego typu cery, dla spikerek, tancerek, piosenkarek, na basen, dla sportowców i wszystkich, którzy lubią mieć jednolitą cerę bez skazy. Fluid można nakładać na twarz i całe ciało, najlepiej gąbkami lub pędzlem. Jeśli makijaż wykonujemy sobie osobiście, możemy uczynić to palcami.

Balancer Cream Make Up

Doskonały zarówno do tłustej, jak i suchej cery – po zastosowaniu wcześniej odpowiednich kremów pielęgnacyjnych. Jest płynno-kremowy, dobrze matuje, szybko schnie. Nakładamy go gąbką lateksową lub pędzlem do makijażu. Zawiera najjaśniejsze pigmenty o zabarwieniu żółto-brązowym, może zastępować korektor.

więcej w Cabines nr 34

Luiza Lenartowicz
publikacje Cabines 34
do góry | powrót