Morskie inspiracje spa

powrót

Spa & wellness

„Sanitas per aquam" to łacińskie wyrażenie oznaczające „zdrowie dzięki wodzie”. Wiadomo, że najwięcej tego cennego surowca można znaleźć nad morzem. Dziś prezentujemy resorty oraz ośrodki spa inspirowane rafą koralową oraz morskimi falami.
Kosmetolog - zabiegi
Morskie inspiracje spa

Nadmorskie kurorty to główny cel większości wakacyjnych wyjazdów. Złota plaża, gorące słońce, morskie fale uderzające o piaszczysty brzeg – czego więcej potrzeba do szczęścia? Taka błoga atmosfera sprzyja relaksowi i udanemu wypoczynkowi. Zatem nadmorski klimat jest idealny dla ośrodka spa. Poniżej prezentujemy Państwu wystroje i aranżacje resortów, dla których inspiracją jest morska fauna i flora.

Podwodne spa

Bezpośredni kontakt z naturą wycisza i odpręża. A w branży usług spa relaks i dobre samopoczucie odgrywają zasadniczą rolę. Doskonale zdają sobie z tego sprawę projektanci luksusowego resortu Huvafen Fushi na Malediwach. To pierwsze i jak dotąd jedyne podwodne spa na świecie. Jego wnętrza zaprojektowano tak, aby kabiny znajdowały się pod powierzchnią wody. Dzięki całkowicie przeszklonym ścianom goście mają okazję podziwiać podczas zabiegów podwodny świat egzotycznych zwierząt oraz morską roślinność. Huvafen Fushi położony jest w prawdziwej rajskiej lagunie. Ma własną plażę, a także szkołę nurkowania. Wprowadzenie podobnej aranżacji nad rodzimym Bałtykiem byłoby nie lada wyzwaniem. Duże akwaria z egzotycznymi gatunkami ryb mogłyby idealnie imitować rajską lagunę w salonie spa.

Pływające spa

Klienci dobrego salonu spa powinni swoje troski i problemy pozostawić za drzwiami. Podobnie jak wyruszając w rejs po morzu, codzienne problemy i kłopoty należy zostawić na brzegu. Więc połączenie ekskluzywnego spa z luksusowym statkiem to istny raj na ziemi, a raczej na morzu. Costa Concordia to nie tylko statek, ale także największe pływające centrum spa i prawdziwa atrakcja dla miłośników morskich wypraw. Gabinety położone są na dwóch pokładach, na powierzchni 1900 m². W ofercie tej pływającej jednostki znajdują się egzotyczne masaże, fitness, kąpiele w basenie do talasoterapii, zabiegi kosmetyczne, sauna oraz łaźnia turecka. Wnętrza gabinetów to prawdziwe perełki. Urządzone z przepychem w stylu świątyń hinduskich, zachowują jednak wyczucie dobrego smaku. Rejsy statkiem to wciąż popularna rozrywka nad Bałtykiem. Dlaczego więc nie stworzyć jednostki pod banderą zdrowia, dobrego samopoczucia i urody?

więcej w Cabines nr 28

Sandra Murzicz
publikacje Cabines 28
do góry | powrót