Aparatura do liftingu twarzy

powrót

Technika

Ciało człowieka składa się z niezliczonej ilości komórek. Każda komórka jest złożonym układem elektryczno-chemicznym, wokół którego wytworzone zostaje pole elektromagnetyczne na skutek ruchu jonów. Aparatura służąca do liftingu mięśni wykorzystuje pole elektromagnetyczne naszego organizmu i jego wpływ na procesy aktywności komórek oraz ich zdolności regeneracji.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Aparatura do liftingu twarzy

Marzeniem każdego człowieka od wieków było zachowanie jak najdłużej młodego wyglądu. Ludzie dążyli do utrzymania gładkiej twarzy wszelkimi dostępnymi metodami. Medycyna estetyczna daje takie możliwości, jednak nie wszyscy zainteresowani są inwazyjnymi metodami, które niosą ze sobą ryzyko licznych powikłań, a także są czasami bardzo bolesne. Alternatywę stanowią zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem prądu niskiej i wysokiej częstotliwości. Prądy te znalazły zastosowanie w licznej gamie aparatów do tzw. elektrostymulacji mięśni mimicznych. Elektrostymulacja polega na wywołaniu skurczu mięśnia za pomocą prądu elektrycznego impulsowego. Skurcz mięśnia możemy uzyskać na dwa sposoby: drażniąc bezpośrednio mięsień lub drażniąc tzw. punkt motoryczny mięśnia, czyli zakończenie nerwu ruchowego w mięśniu. Punkty motoryczne charakteryzują się zwiększoną pobudliwością elektryczną. Anatomicznie punkt motoryczny mięśnia odpowiada miejscu, gdzie gałązka nerwowa wnika w mięsień lub znajduje się najbliżej powierzchni skóry. Rozróżniamy punkty motoryczne pośrednie i bezpośrednie. Punkt motoryczny pośredni odpowiada miejscu na skórze, w którym nerw znajduje się najbliżej jej powierzchni. Punkt motoryczny bezpośredni odpowiada miejscu wnikania nerwu do mięśnia. Mięśnie, ze względu na swoją wielkość i unerwienie, mają jeden lub kilka punktów motorycznych. Istnieją dwie metody elektrostymulacji mięśni: jednobiegunowa i dwubiegunowa. Do liftingu mięśni mimicznych twarzy wykorzystujemy metodę jednobiegunową. Polega ona na użyciu małej elektrody czynnej w postaci kulki oraz elektrody płytkowej jako zamykającej obwód, czyli tzw. elektrody biernej. Elektrodę czynną łączy się z biegunem ujemnym (katodą), nie powinna ona wywierać dużego nacisku na skórę. Elektroda bierna połączona jest z anodą. Metoda dwubiegunowa polega na zastosowaniu dwóch elektrod kulkowych o jednakowej wielkości, które układa się na mięśniu w okolicy przyczepów. Do liftingu mięśni twarzy stosuje się również prąd interferencyjny. Impulsy prądu interferencyjnego działają na układ mięśniowy, nerwowy, krążenie krwi i limfy, a także na przemianę materii.

Wskazania do zabiegu:

porażenia mięśni, zaniki mięśni oraz najczęściej w celach profilaktycznych dla utrzymania odpowiedniego tonusu mięśni twarzy. W trakcie zabiegu należy odpowiednio oświetlić twarz, aby dokładnie obserwować skurcz mięśni.

Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża, stany ropne i alergiczne skóry, porażenia spastyczne, ostre stany zapalne mięśni i nerwów, zmiany ropne okołozębowe, ropne migdały, wady serca, gorączka, wszyty rozrusznik serca, padaczka, nowotwory.

więcej w Cabines nr 28

Jolanta Majdak
publikacje Cabines 28
do góry | powrót